Wysokowydajna maszyna tnąca i zawijająca w kopertę

W produkcji na dużą skalę cukierków toffi, karmelków i miękkich cukierków oczekuje się wysokiej wydajności pakowania oraz wysokiej jakości zawijania produktów. Dzięki wykorzystaniu w jednej nowoczesnej maszynie formującej, tnącej i zawijającej podwójnego toru można zwiększyć szybkość i wydajność produkcji z jednoczesnym osiągnięciem wysokiej jakości produktu.

Dwutorowa formowarka i zawijarka w kopertę do produkcji toffi, karmelków i gum na dużą skalę

Zespolona pakowarka U1-DCW firmy Theegarten Pactec to przeznaczone do produkcji masowej rozwiązanie do formowania i zawijania w kopertę. Została zaprojektowana do wielkoskalowej produkcji cukierków toffi, karmelowych, gum i miękkich cukierków.
Innowacyjny system pracy dwutorowej oznacza, że jednocześnie następuje odcięcie dwóch dwóch sztuk produktu. Są one następnie owijane dwutorowo w głowicy zawijającej i jednocześnie zamknięte na dwutorowym wylocie. Pakowarka U1-DCW może zależnie od zapotrzebowania zawijać produkty w kopertę, w portfel lub w złożenie boczne („side fold”). Maszyna pracuje z produktami o wielkości do 38 x 25 x 15 mm, a na życzenie może zostać przystosowana do specjalnych wymiarów.
Wydajność do 2000 sztuk na minutę. Serwosterowanie do realizacji funkcji maszyny oznacza niezawodność i wysokie osiągi przy jednoczesnym zmniejszeniu poziomu hałasu w porównaniu do tradycyjnego napędu mechanicznego.
Maszyna może współpracować z walcowarką wsadową lub formowarką w wałek (przy produkcji cukierków toffi oraz twardych i miękkich cukierków karmelowych), albo z odpowiednią wytłaczarką i tunelem chłodzącym (przy produkcji gum do żucia, gumy balonowej oraz innych cukierków miękkich).
Pakowarka U1-DCW jest wyposażona w funkcję automatycznego łączenia, co oznacza, że nie wymaga zatrzymywania w celu zmiany rolki z folią do owijania. Może pracować z różnymi materiałami opakowań, takimi jak woskowany papier, celofan i papier powlekany aluminium.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Dwutorowa konfiguracja pozwala na najwyższą osiągalną prędkość w produkcji masowej
  • Pełne serwosterowanie zmniejsza poziom hałasu i gwarantuje wysoką niezawodność
  • Konstrukcja o łatwej dostępności pozwala skrócić czas przestojów na czynności konserwacyjne i mycie
  • Możliwość zestawienia wraz z prasą rolującą lub wytłaczarką zależnie od potrzeb
  • Prosta obsługa przez jednego operatora za pomocą interfejsu HMI z ekranem dotykowym

 

Theegarten Pactec (https://www.theegarten-pactec.de/home) is a German supplier of high-speed packaging machines for confectionery industry.