Wysokowydajna maszyna tnąca i owijająca do opakowań flow-pack

Owijanie w opakowania flow-pack jest powszechną opcją stosowaną przy indywidualnym pakowaniu miękkich karmeli, gum do żucia i innych miękkich cukierków czy rozpuszczalnych gum do żucia. Tradycyjne maszyny tnące i zawijające są mało elastyczne, co sprawia, że udoskonalenia lub zmiany w produkcji wymagają wymiany całego sprzętu. Poprzez zastosowanie modułowej konstrukcji opartej o rozdzielne podzespoły nowoczesna maszyna tnąca i owijająca oferuje pełną wszechstronność i łatwą drogę do udoskonaleń przy przyszłych zmianach w produkcji, oferując przy tym najwyższe prędkości produkcji.

Modułowa maszyna tnąca i pakująca w opakowania flow-pack do gum do żucia i miękkich cukierków

FPW5 firmy Theegarten Pactec to wysokowydajna maszyna formująca, tnąca i owijająca do pakowania produktów w opakowania flow-pack. Została ona zaprojektowana specjalnie pod kątem gum do żucia, twardych i miękkich karmelków, cukierków miękkich, gum rozpuszczalnych i cukierków toffi. Jest przeznaczona do współpracy z maszyną formującą wałek lub z wytłaczarką z tunelem chłodzącym.
Pakowarka FPW5 została zaprojektowana do pracy w produkcji masowej i może produkować do 1500 sztuk produktu na minutę opakowanego w folię zgrzewaną na zimno lub gorąco.
Produkt po wykrojeniu jest kierowany do zespołu owijającego przez podajnik przesuwny na przenośniku łańcuchowym. Dzięki temu zmiana produktu na inny odbywa się łatwo poprzez regulację łańcucha i podajnika taśmowego.
Folia owijająca jest podawana w sposób ciągły z automatycznym łączeniem rolek. Jest ona dostępna bez lub z indeksacją według nadruku. Inne opcje obejmują urządzenie do kodowania daty, nakładarkę taśmy zrywnej dla łatwego otwierania opakowań oraz aplikator etykiet.
Zgrzewanie folii jest realizowane z użyciem wielu indywidualnie dobieranych opcji, takich jak: dwu- lub trzyetapowa zgrzewarka wzdłużna przystosowana do zgrzewania na zimno i na gorąco, zgrzewarka tworząca długi zgrzew, segmentowa zgrzewarka poprzeczna o maksymalnie 4 szczękach, zgrzewanie ze zgrzewem krzyżowym w kierunku wzdłużnym lub poprzecznym.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Wysokowydajne formowanie i pakowanie typu flow-pack z wydajnością do 1500 sztuk produktu na minutę
  • Modułowa budowa pozwala na indywidualną konfigurację maszyny i jej rozbudowę w przyszłości
  • Otwarta, dostępna konstrukcja pozwala ograniczyć do minimum postoje wymuszone przez czyszczenie czy konserwację
  • Prosty w obsłudze interfejs HMI z ekranem dotykowym przeznaczony dla jednego operatora
  • Wybór opcji podawania na wejściu i wyjściu, aby dostosować zamawiane urządzenie do zapotrzebowania

 

Theegarten Pactec (https://www.theegarten-pactec.de/home) is a German supplier of high-speed packaging machines for confectionery industry.