Wysokowydajna maszyna porządkująca do małych butelek

Produkcja na szeroką skalę produktów butelkowanych o niewielkiej objętości wymaga delikatnej i dokładnej, a jednocześnie wysokowydajnej maszyny porządkującej dostosowanej do zastosowania. Tradycyjne małoformatowe maszyny porządkujące mogą stanowić kompromis względem prędkości pracy, więc jedynie dedykowane urządzenie o wysokiej prędkości będące w stanie delikatnie przenosić mniejsze pojemniki pozwoli podnieść wydajność linii, nie pogarszając przy tym jakości produkcji.

Maszyna porządkująca o wysokiej wydajności zaprojektowana specjalnie do pracy z mniejszymi pojemnikami

Seria maszyn porządkujących Lanfranchi Compact została zaprojektowana specjalnie dla najwyższych prędkości i najbardziej ostrożnego obchodzenia się z pojemnikami o wysokości do 270 mm.

Wykonana ze stali nierdzewnej i zaprojektowana pod kątem minimum serwisowania i pracy ciągłej w systemie trójzmianowym, seria maszyn porządkujących Compact wyposażona w opatentowaną technologię No Scuff (Bez uszkodzeń) jest w stanie obsłużyć w delikatny sposób do 64 000 butelek na godzinę.

Koło gwiazdowe z chwytakami podciśnieniowymi na wyjściu oferuje nadzwyczajną wszechstronność. Brak zewnętrznej szyny prowadzącej oznacza, że przy przejściu na butelki innej wielkości wymagane jest minimum czynności.

Firma Lanfranchi oferuje wiele opcji pozwalających uzyskać maksymalną wydajność produkcyjną dla linii wykorzystujących lekkie butelki (minimum odskakiwania) lub pracujących z niższymi prędkościami z użyciem większych, bardziej stabilnych butelek. Dla każdych wymogów produkcyjnych dostępny jest odpowiedni model maszyny serii COMPACT wraz z odpowiednim wyposażeniem opcjonalnym.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Przenoszenie z wysoką prędkością i z zachowaniem dokładności oraz unikaniem uszkodzeń butelek
  • Zaprojektowane do pracy w systemie trójzmianowym, wykonane w sposób wytrzymały i łatwy w obsłudze
  • Automatyczne odrzucanie uszkodzonych butelek pozwala ograniczyć czasy przestojów do minimum
  • Dostępne opcje do obsługi wszystkich rodzajów butelek
  • Koło gwiazdowe na wyjściu z trzymaniem próżniowym pozwala na szybkie i łatwe przejście na inny rodzaj butelek

Lanfranchi to włoska firma będąca liderem na rynku producentów orientatorów do butelek, preform i przenośników.

Firma została założona w 1980 roku przez Lino Lanfranchi i rozpoczęła swoją działalność jako dostawca maszyn dla sektora rolniczego. W 1989 Lanfranchi zaczęła projektować i produkować własne maszyny do orientacji plastikowych pojemników. Na przestrzeni lat asortyment został rozszerzony o inne systemy przeznaczone do obsługi pustych butelek, takie jak: silosy magazynowe, przenośniki powietrzne, przenośniki masowe, przenośniki table-top (tradycyjne i próżniowe), paletyzatory, depaletyzatory, orientatory. Obecnie wszystkie te produkty stanowią światową czołówkę ze względu na ich zaawansowaną i niezawodną technologię.