Wysokohermetyczny zawór kulowy

W zaworach stosowanych w mikserach i suszarniach mogą występować martwe przestrzenie. Te miejsca utrudniają całkowite przetworzenie produktu oraz pogarszają jakość produktu. Standardowe zawory są także trudniejsze do wyczyszczenia, a często w celu dokładnego wyczyszczenia wymagają demontażu

Kontrolowanie przepływu produktu za pomocą zaworów o pełnym otwarciu

Zawory kulowe firmy Andocksysteme są stosowane w rurociągach, mikserach, suszarniach, reaktorach, zbiornikach z mieszadłami i śluzach w celu pełnego otwarcia oraz szczelnego odcięcia przekroju, którym odbywa się przepływ produktu. Zawór segmentowy kulowy składa się z obudowy i podpartego obustronnie segmentu kuli na łożyskach bezobsługowych, uszczelnionego uszczelką pneumatyczną. Zawory kulowe Andocksysteme umożliwiają na przepływ pełnym przekrojem zaworu w krótkim czasie nawet najbardziej trudnych substancji. Można je stosować zarówno jako zawory wlotowe jak i wylotowe. Zawory kulowe Andocksysteme są również dostępne z dyszami CIP lub chowanymi lancami CIP, które umożliwiają przeprowadzenie czyszczenia bez demontażu. Idealnie nadają się do stosowania w suszarniach i mikserach, gdyż znacznie ograniczenie martwych przestrzeni znacząco podnosi jakość produktu. Wszystkie zawory kulowe marki Andocksysteme są atestowane zgodnie z normą TA-Luft VDI 2440.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA:

  • Uzyskanie przepływu o wysokim natężeniu bez zmniejszenia przekroju czynnego
  • Długi okres eksploatacji zaworu dzięki łożyskom bezobsługowym
  • Instalacja o całkowitej szczelności dzięki nadmuchiwanej uszczelce
  • Lepsza jakość produktu z minimum martwych przestrzeni w zaworze
  • Zaoszczędzenie czasu dzięki systemowi mycia CIP, który nie wymaga demontażu
Firma Andocksysteme specjalizuje się w projektowaniu i rozwijaniu wysokiej jakości produktów i rozwiązań dokowania i przenoszenia do substancji sypkich wymagających hermetycznego zamknięcia.