Wszechstronny pasteryzator do żywności w opakowaniach

Autoklawy do sterylizacji i gotowania produktów spożywczych są filarem wielu instalacji produkcyjnych. Tradycyjnie są one urządzeniami oferującymi jeden rodzaj operacji i są dedykowane do jednego tylko produktu. Przy produkcji wielu produktów oznacza to, że część urządzeń jest nieużywana, gdyż nie nadaje się do wytwarzanego aktualnie produktu. Wieloprocesowy system autoklawu retortowego będzie mógł wykonywać gamę procesów sterylizacyjnych, czyli przy częstszym wykorzystaniu w produkcji wielu produktów zwrot kosztów inwestycyjnych nastąpi stosunkowo szybko.

W pełni konfigurowalny autoklaw retortowy pozwoli na produkcję szerokiej gamy produktów w różnych rodzajach opakowań.

Autoklaw Multiprocess Rotomat MRX firmy DFT Technology stanowi najbardziej optymalne i wszechstronne rozwiązanie do realizacji wszystkich zadań ciśnieniowej i termicznej obróbki szerokiej gamy produktów i rodzajów opakowań.

Jedno urządzenie oferuje opcje sterylizacji przy pełnym i częściowym zanurzeniu, sterylizacji parowej z natryskiem wody oraz w pozycji nieruchomej oraz z obracaniem. Użytkownik ma pełną kontrolę i dowolność doboru parametrów stosownie do rodzaju produkcji, opakowań, zużycia energii, wody i ustawień czasowych.

Autoklaw jest obsługiwany przez interfejs HMI z ekranem dotykowym Siemens, za pomocą którego można monitorować na żywo wszystkie parametry oraz programować przebieg cykli pracy.

Wysoka intensywność cyrkulacji ze sterowaniem natężenia przepływu oznacza wysoką wydajność ogrzewania i chłodzenia oraz zmniejszenie do minimum zużycia wody i pary.

Komfortowy załadunek i wyładunek jest realizowany przez system wózka obsługującego różne rodzaje stojaków na produkty.

Wszechstronność urządzenia oznacza, że jedno urządzenie pozwala na wykonanie jednej partii produktów w puszkach, następnie w torebkach elastycznych oraz kolejnej partii już w pojemnikach z tworzywa.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Nadzwyczajna wszechstronność pozwalająca na pracę z dowolnym rodzajem produktu w dowolnym opakowaniu
  • Dowolnie konfigurowane programy do sterowania czasem, temperaturą, zastosowaniem pary i wody
  • System wózkowy dla łatwego załadunku i rozładunku
  • System wymienników ciepła dla przyspieszenia rozruchu i optymalizacji wydajności pracy

 

Dft technology is a leading manufacturer of retort systems and autoclaves for thermal food processing.