Urządzenie do otoczkowania nasion

Otoczkowanie lub inkrustowanie nasion polega na dodawaniu do nasion materiałów takich jak proszki i płyny w celu zwiększenia ich wielkości, kształtu i wagi. Procesy te są zwykle stosowane w przypadku nasion niewielkich lub o nieregularnych kształtach, takich jak marchew, cebula, czy sałata celem ułatwienia oraz zwiększenia wydajności siewu. Oprócz poprawy jakości nasion, proces ten obniża również koszty ich produkcji. Niemniej jednak  istnieje bardzo niewiele urządzeń do otoczkowania nasion, które zapewniają jednolite, trwałe i idealnie okrągłe nasiona do precyzyjnego wysiewu w ziemi.

Zwiększ efektywność procesu przetwarzania nasion

Maszyna do otoczkowania firmy Seed Processing Holland jest idealna do standardowego otoczkowania nasion w celu usprawnienia siewu. Poprzez dodanie płynu i proszku nasiona stają się bardziej jednolite, okrągłe i mają zwieszoną wagę jednostkową.

Urządzenie wyposażone w zbiornik z polerowanej stali nierdzewnej posiada otwór umożliwiający operatorowi obserwację całego procesu i dozowanie niezbędnych płynów i proszków. Zamontowane oświetlenie dodatkowo zwiększa widoczność. W celu zapewnienia właściwej wentylacji, zaprojektowano również przezroczystą ssawkę pyłową przy otworze.

Dysza rozpylająca sprężone powietrze jest również umieszczona w pobliżu otworu stalowego zbiornika, umożliwiając operatorom rozpylanie płynów na nasiona. Ponadto  jednostka ta może pochwalić się maksymalną pojemnością 1,000,000 granulek 3.5 mm i jest odpowiednia dla różnych rodzajów nasion, w tym małych nasion kwiatów i większych nasion warzyw.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Konstrukcja ze stali nierdzewnej zapewnia niezawodność i trwałość
  • Dysza spryskująca równomiernie rozpyla ciecz na nasiona
  • Przezroczysta ssawka przeciwpyłowa zapewnia czyste środowisko pracy

Seed Processing Holland oferuje maszyny do młócenia i pozyskiwania nasion, suszarnie, urządzenia do gruntowania, kondycjonowania, czyszczenia, powlekania, maszyny do liczenia, ważenia i pakowania nasion warzyw i owoców.