Uniwersalny mieszalnik i kocioł do sosów

Kociołki i mieszalniki do sosów tradycyjnie projektuje się pod jeden konkretny proces. Oznacza to, że przy produkcji według wielu receptur nie zawsze będą one wydajnym wyborem. Poprzez montaż nowoczesnego, w pełni wszechstronnego systemu mogącego zrealizować szeroki zakres procesów zakład produkcyjny będzie mógł wyprodukować gamę produktów wysokiej jakości z jeszcze większą wydajnością i z zachowaniem najwyższej jakości

Wszechstronny mieszalnik i kocioł do szerokiej gamy produktów spożywczych

MultiMix firmy Enoop to zaawansowany mieszalnik i kocioł zaprojektowany pod kątem nadzwyczaj wysokiej uniwersalności.

Oferuje on funkcje mieszania, siekania, gotowania, chłodzenia, zagęszczania, emulsyfikacji i odpowietrzania próżniowego z homogenizacją, czyli mówiąc w skrócie pozwala na realizację szerokiego zakresu receptur produktowych.

MultiMix jest wyposażony w układ próżniowy oraz system chłodzenia i ogrzewania do 125 stopni Celsjusza. To poszerza zakres oferowanych operacji, jakie można wykonać na tej jednej maszynie.

Zamontowany pełny układ mycia CIP pozwala na szybkie i dokładne czyszczenie w celu przejścia na inną recepturę. Misa przechylana o 90 stopni i pneumatyczny zawór wyładowczy pozwalają na szybkie i łatwe opróżnianie.

Kompletny układ sterowania Siemens PLC z ekranem dotykowym dla uproszczenia obsługi. System zarządzania recepturami oferuje programowanie parametrów na każdym etapie receptury oraz zapisywanie, przechowywanie i przywoływanie receptur. Ponadto dostępna jest funkcja rejestracji danych wg wymogów HACCP.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Szybka realizacja procesu oznacza wysoką produktywność
  • Pełna elastyczność elastyczności dla szerokiej gamy rodzajów produktów i receptur w jednym urządzeniu
  • Skrócenie czasu przestojów do minimum dzięki systemowi CIP
  • Łatwość obsługi i możliwość pracy w trybie ręcznym, półautomatycznym oraz całkowicie zautomatyzowanym
  • System dostępny w wielkościach od 70 do 250 litrów zależnie od potrzeb produkcyjnych

 

Enoop produces equipment for wine-cellars, food and beverages, chemical, pharmaceutical industry and ecology.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
Brochure_Enoop_Food.pdf application/pdf 3.19 MB