Ugniatarka pozioma

W przypadku produktów o wysokiej lepkości ugniatarki dają lepsze rezultaty przy skróconym czasie procesu niż konwencjonalne maszyny wytłaczające.  Technolodzy z różnych branż muszą mieć możliwość wydajnego i skutecznego mieszania mas o wysokiej lepkości.  Potrzebują oni wydajnego, dokładnego wymieszania w ściśle kontrolowanych warunkach.

Lepsze rezultaty wymieszania przy skróconym czasie przetwarzania w ściśle sterowanym procesie

Poziome maszyny ugniatające firmy IKA z serii HKD oraz HKS to dwumisowe ugniatarki z poziomo ustawionymi mieszadłami zdolne do przetwarzania mieszanin o bardzo wysokiej lepkości. Unikalną cechą oferowanych ugniatarek poziomych jest dobór elementów ugniatających pozwalający na przetwarzanie szerokiej gamy mieszanin o zmiennej zawartości ciał stałych.  Ta wszechstronność ratuje użytkowników od trudności przy przejściu na inny produkt i umożliwia dobór łopatek zoptymalizowanych pod kątem danego produktu.

Łopatki mieszające zachodzą na siebie, a dzięki stosunkowi prędkości 2:1 oba mieszadła poruszają się przemiennie zbliżając się i oddalając od siebie.  Ten ruch wytwarza znaczne skoki ciśnienia i sił ścinających, które przyczyniają się do doskonałego rozproszenia składników w masie.  Prędkość ruchu mieszadeł jest regulowana bezstopniowo dzięki napędowi z regulacją częstotliwości.  Urządzenia są łatwe do czyszczenia i konserwacji – cała ściana boczna misy ugniatarki jest demontowalna.  Daje to dobry dostęp do mieszadeł ugniatających oraz ślimaka wyładowczego i ułatwia czyszczenie podczas przejścia na inny produkt.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Intensywne mieszanie i dyspergowanie produktów o wysokiej lepkości
  • Krótsze czasy przetwarzania przy poprawionej jakości produktu
  • Wszystkie elementy metalowe w kontakcie z produktem są wykonane ze stali nierdzewnej
  • Bezstopniowa regulacja prędkości obrotowej łopatek (przemiennik częstotliwości)
  • Możliwość automatyzacji stosownie do potrzeb klienta

IKA to światowy lider w produkcji sprzętu laboratoryjnego. Technologia laboratoryjna IKA oferuje szeroką gamę innowacyjnych urządzeń do wielu zastosowań w dziedzinie badań i rozwoju. Wielu liderów na całym świecie zaufało marce IKA. Firma zdobyła wiodącą pozycję na światowym rynku dzięki swoim innowacyjnym mieszadłom magnetycznym, mieszalnikom, wstrząsarkom, homogenizatorom, młynom, itd. Specjalnie opracowane oprogramowania wykorzystywane są do laboratoryjnych i analitycznych aplikacji, jak również kontroli jakości produktu końcowego.