Ugniatarka pionowa

Przy wytwarzaniu produktów o wysokiej lepkości i zawartości ciał stałych, procesy ugniatania są często bardziej korzystne niż konwencjonalne wytłaczanie ze względu na bardziej jednorodne wymieszanie w krótszym czasie.  Producenci chcący utrzymać swoją konkurencyjność potrzebują dobrze kontrolowanych procesów z gwarantującymi pewność uszczelnieniami i wysokim stopniu zautomatyzowania.

Lepsze wymieszanie produktów o wysokiej lepkości w krótszym czasie

Seria maszyn Planetron HKV firmy IKA to przeznaczona do najtrudniejszych zadań pionowa maszyna ugniatająca z dwoma łopatkami ugniatającymi.  Dzięki górnemu zamocowaniu łopatek i napędów uszczelki nigdy nie są w kontakcie z produktem.  Prezentowane ugniatarki pionowe dzięki pracy zachodzących na siebie łopatek mogą oferować doskonałe rezultaty ugniatania i rozprowadzania składników.  W tej konstrukcji jedno mieszadło obracając się obiega drugie mieszadło i oba mieszadła rozdzielają masę na cienkie warstwy, powodując wysokie wahania ciśnienia i ścinania w mieszanej masie.  Silnik napędzający mieszadła ma sterowanie częstotliwościowe i umożliwia bezstopniową regulację prędkości obrotowej mieszadeł w celu precyzyjnego sterowania procesem i jego rezultatami.  Wszystkie misy w urządzeniach serii HKV są dostosowane do ogrzewania lub chłodzenia.  Dostępne są modele o pojemności roboczej od 0,5 do 1600 litrów.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Intensywne mieszanie i dyspergowanie produktów o wysokiej lepkości
  • Krótsze czasy przetwarzania przy poprawionej jakości produktu
  • Bezstopniowa regulacja prędkości łopatek ugniatających
  • Wszystkie uszczelki znajdują się powyżej produktu bez możliwości kontaktu z nim
  • Możliwość automatyzacji stosownie do potrzeb klienta

IKA to światowy lider w produkcji sprzętu laboratoryjnego. Technologia laboratoryjna IKA oferuje szeroką gamę innowacyjnych urządzeń do wielu zastosowań w dziedzinie badań i rozwoju. Wielu liderów na całym świecie zaufało marce IKA. Firma zdobyła wiodącą pozycję na światowym rynku dzięki swoim innowacyjnym mieszadłom magnetycznym, mieszalnikom, wstrząsarkom, homogenizatorom, młynom, itd. Specjalnie opracowane oprogramowania wykorzystywane są do laboratoryjnych i analitycznych aplikacji, jak również kontroli jakości produktu końcowego.