Systemy podawania dodatków i materiału złoża

Dla zapewnienia wydajnej pracy i spełnienia ścisłych limitów emisji nowoczesne piece o spalaniu fluidalnym wymagają równomiernego i niezawodnego podawania materiału złoża i dodatków.  W wyznaczonym przez przepisy regulacyjne zakresie eksploatacji niewłaściwa realizacja lub po prostu awaria systemu podawania materiału złoża może mieć katastroficzne skutki dla każdej kotłowni.  Z tego powodu kierownicy najlepszych kotłowni inwestują w wysokiej jakości systemy dozowania znanych producentów dostosowane do ich potrzeb.

Kompletny system podawania materiału złoża i dodatków dostosowany przez najlepszych inżynierów do danego zakładu

Firma Raumaster ma ponad 30 letnie doświadczenie w branży energetycznej i przetwórstwa drewna w Finlandii. Firma jest docenianym na świecie ekspertem w dziedzinie rozwiązań do transportu biomasy i od dawna oferuje wiele różnych produktów dla kotłowni i branży przemiany energii. W miarę rozwoju technologii spalania firma kontynuuje opracowywanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, a obecnie może zaoferować pełny wachlarz urządzeń do dozowania materiału złoża i dodatków dla najnowocześniejszych kotłów o spalaniu fluidalnym. Raumaster oferuje kompletną linię przenośników do wapnia, piasku, siarki i innych dodatków niezbędnych do wydajnej i czystej pracy kotła. Systemy dozowania są projektowane specjalnie dla danego zastosowania. Zespół doświadczonych inżynierów korzysta przy tym z katalogu doskonale sprawdzonych w działaniu urządzeń firmy Raumaster. Obejmuje on przenośniki pneumatyczne, ślimakowe, dozowniki celkowe, przenośniki łańcuchowe oraz wiele innych podzespołów wspomagających skuteczne działanie. Systemy dozowania Raumaster są znane ze względu na ich bezproblemową pracę i stanowią optymalne rozwiązanie nawet najtrudniejszych problemów zasilania kotłów.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Opracowane specjalnie pod kątem danego kotła rozwiązanie
  • Łatwa regulacja szybkości dozowania gwarantująca precyzyjne sterowanie w każdych warunkach roboczych.
  • Dostępna pełna gama przenośników typu mechanicznego i pneumatycznego
  • Dozowanie wapna, piasku, siarki i innych dodatków
  • Łatwe połączenie z przesiewaniem strumienia zasilającego oraz urządzeniami do ponownego użycia firmy Raumaster

Fińska firma Raumaster działająca w przemyśle energetycznym jest synonimem światowej klasy jakości. Uplasowała się w centralnym miejscu w przemyśle poprzez ciągłe przyjmowanie nowych wyzwań, aby produkt końcowy był taki, jakiego klient wymaga. Celem Raumaster nie jest podążać za innymi, lecz wyznaczać nowe standardy w branży poprzez stały rozwój. Zakres systemów jest zależny od preferencji klientów – każda koncepcja jest indywidualnie omawiana.

Raumaster projektuje i produkuje urządzenia do obsługi paliwa stałego oraz biomasy.