System suszenia pojemników metodą noża powietrznego

W produkcji żywności i napojów z napełnianiem produktu w słoiki, często po napełnianiu i/lub gotowaniu na opakowaniu pozostają resztki wilgoci lub zanieczyszczenia. Może to stanowić istotny problem dla kolejnych procesów, takich jak etykietowanie. Pozostałości produktu na opakowaniach stanowią też problem higieniczny. Nowoczesny system noża powietrznego pozwoli uzyskać doskonałą jakość suszenia w krótszym czasie z korzyścią dla wydajności pracy linii.

System suszenia i zdmuchiwania pozostałości dla szklanych słojów i pojemników

System JetTunnel firmy JetAir Technologies to rozwiązanie do suszenia opracowane specjalnie pod kątem pakowanych towarów do sprzedaży. Czyste powietrze dostarczane przez dmuchawy odśrodkowe o dużej mocy szybko i sprawnie usuwa niepożądaną wilgoć i zanieczyszczenia z powierzchni słojów i innych opakowań.
System JetTunnel można zastosować na dowolnym etapie procesu produkcji. Do typowych zastosowań należą przedmuchiwanie słojów przed napełnieniem oraz ich czyszczenie i suszenie po etykietowaniu, kontroli lub pakowaniu w opakowanie wtórne.
Wysoko wydajne noże powietrzne umożliwiają wysoką wydajność dochodzącą do 120 000 słojów na godzinę dla przenośnika jednotorowego. JetTunnel można łatwo wbudować w każdą istniejącą linię, aby obsługiwać szeroki zakres wielkości słoików.
Zastosowane w tunelu JetTunnel dmuchawy z napędem bezpośrednim zależnie od wymagań są dobierane spośród wersji o mocy od 3,5 kW do 90 kW. Wentylatory służą do generowania czystego, bezolejowego i przefiltrowanego powietrza, które dzięki płaskim dyszom o indywidualnej konstrukcji zapewnia doskonałą jakość suszenia. Zastosowane wysokowydajne dmuchawy zużywają o 70% mniej energii niż tradycyjne rozwiązania zasilane z instalacji sprężonego powietrza. Stanowi to znaczne zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Wysokowydajne dmuchawy oferują zmniejszenie kosztów energii nawet o 70%
  • Suszenie do 12 000 słojów na godzinę
  • Konstrukcja w wykonaniu sanitarnym dla łatwości czyszczenia
  • Jednokierunkowa (przepływowa) praca pozwala na włączenie do istniejącej linii
  • Budowa i funkcja dobrana indywidualnie do potrzeb danego zastosowania

 

JetAir Technologies designs and manufactures air knife drying and blow off systems for containers and consumer packaged goods.