System powietrznego płukania pojemników za pomocą noża powietrznego

Tradycyjne rozwiązania do płukania pojemników w branżach spożywczej i farmaceutycznej wykorzystują i marnotrawią duże ilości. Opłukane pojemniki wymagają cyklu suszenia, co stanowi kolejny punkt zużycia energii. Poprzez zastąpienie tych czynności indywidualnie opracowanym systemem bezwodnego płukania można drastycznie obniżyć zużycie wody i poprawić efektywność linii produkcyjnej.

System bezwodnego płukania spełniający wymagania sanitarne

System płukania powietrznego Ion3 firmy JetAir Technologies to całkowicie bezwodne rozwiązanie do płukania pojemników przeznaczonych do pakowania żywności, napojów i produktów farmaceutycznych.
Poprzez połączenie układu jonizującego z wysokowydajną dmuchawą system Ion3 nie tylko eliminuje zużycie wody, lecz także pozwala zaoszczędzić energię. Dmuchawy odśrodkowe o bezpośrednim napędzie dostarczają czyste, przefiltrowane i zjonizowane powietrze, zużywając przy tym o 70% mniej energii niż tradycyjne systemy sprężonego powietrza.
Zastosowanie podciśnieniowego zasysania zanieczyszczeń oraz filtracji klasy HEPA czyni z systemu Ion3 całkowicie niezależne rozwiązanie do płukania mogące obsłużyć do 90 000 pojemników na godzinę.
System płukania Ion3 jest projektowany indywidualnie do potrzeb klienta. Specjalny dobór ciśnienia i przepływu powietrza, konfiguracji dysz noży powietrznych oraz szyn prowadzących pozwoli w całości zaspokoić zapotrzebowanie na płukanie pojemników od środka jak i od zewnątrz. Dzięki innowacyjnej budowie Ion3 może płukać pojemniki mające otwór wlotowy o średnicy zaledwie 28 mm.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Płukanie bez zużycia wody zmniejsza zużycie zasobów
  • Do 70% oszczędności energii w porównaniu do systemów na sprężone powietrze
  • Indywidualna konstrukcja zapewnia doskonałą skuteczność płukania
  • Wysoka wydajność nawet do 90 000 pojemników na godzinę
  • Odsysanie zanieczyszczeń z filtracją HEPA

 

JetAir Technologies designs and manufactures air knife drying and blow off systems for containers and consumer packaged goods.