System filtracji wody z odwróconą osmozą

Odwrócona osmoza jest procesem prowadzonym na częściowo przepuszczalnej membranie, polegającym na usuwaniu niepożądanych cząsteczek, jonów i większych cząstek z wody pitnej. Jest on kluczowy przy przygotowywaniu wody farmaceutycznej oraz wody oczyszczonej do iniekcji. Ponadto jest on wysoce pożądany ze względu na bezpieczeństwo w służbie zdrowia, kosmetyce oraz w żywności dla ludzi i zwierząt.

System filtracji wody na zasadzie odwróconej osmozy

System CROS firmy BRAM-COR do urządzenie do oczyszczania wody z odwróconą osmozą. Służy on do generowania wody farmaceutycznej oraz wody oczyszczonej do iniekcji poprzez wielostopniowe oczyszczanie. W zależności od konkretnego zastosowania, pożądanej czystości czy wielkości zapotrzebowania wykonywane są różne procesy oczyszczające.

A zatem system obejmuje wybór opcji do eliminacji zanieczyszczeń organicznych, jonów o średniej i dużej masie cząsteczkowej, bakterii i pirogenów powodujących gorączkę. Woda do zastosowań farmaceutycznych i farmakopealnych w wyniku procesu odwróconej osmozy przedostaje się przez cienkie membrany kompozytowe pozwalające z najwyższą wydajnością usunąć zawarte w niej zanieczyszczenia.

System odwróconej osmozy CROS firmy BRAM-COR oferuje dwa odrębne strumienie pozwalające wytwarzać wodę do celów farmaceutycznych i farmakopealnych. Strumienie te mogą zostać ponownie skierowane do systemu w celu uzyskania wyższego stopnia oczyszczenia oraz zmniejszenia ilości traconej wody zatężonej.

Procesy są prowadzone automatycznie, z monitorowaniem krytycznych parametrów na żywo. Wydajny system filtracji membranowej oferuje ponadto korzyści użytkowe w formie obniżonego zużycia energii, czyli niższych kosztów produkcji.

Korzyści dla użytkownika

  • Spełnia wymagania cGMP i FDA
  • Najwyższy poziom eliminacji zanieczyszczeń
  • Wytwarza wodę farmaceutyczną oraz wodę do iniekcji
  • Monitorowanie krytycznych parametrów na żywo
  • Automatyka programowa i sprzętowa zgodna z wytycznymi GAMP

 

BRAM-COR (https://bram-cor.com) is developing and manufacturing water treatment systems. Also the company manufactures pharmaceutical processing, filling and packaging technology for liquid/sterile drug and viscous products.