System do jednoprzebiegowego rozcieńczania jednej lub kilku cieczy

Rozcieńczanie na miejscu ciekłych składników od zawsze było kojarzone z kilkoma problemami ograniczającymi wartość użytkową tego etapu.  Producenci poszukują urządzenia pozwalającego z łatwością rozcieńczać ciecze o szerokim zakresie charakterystyk bez powodowania typowych problemów.  Wymagana jest szybka realizacja procesu, niewielki profil podstawy oraz wytwarzanie homogenicznej mieszaniny wolnej od pęcherzyków powietrza

Błyskawiczne i dokładne rozcieńczanie w układzie zamkniętym

Instalacja DPV Dilution Plant firmy IKA to całkowicie zamknięty system rozcieńczania służący do łączenia dwóch lub większej liczby cieczy w ściśle kontrolowanym stosunku.  System zamknięty eliminuje potrzebę dużych zbiorników magazynowych i mieszalników cieczowych stosowanych w metodach tradycyjnych, a dodatkowo pozwala wyeliminować wprowadzanie do mieszaniny powietrza i pienienie.  To rozwiązanie bezproblemowo sobie radzi ze strumieniami wejściowymi cieczy o różnych lepkościach i stężeniach.

Sercem urządzenia jest jednoetapowy moduł mieszający i pompy dozujące o wysokiej dokładności odmierzania.  Dostępne jest także szerokie spektrum czujników i sygnałów zwrotnych pozwalające na opcjonalne sterowanie automatyczną pracą systemu.  Mieszane ciecze składowe wchodzą w kontakt ze sobą tuż przed etapem mieszania – zapobiega to zachodzeniu niepożądanych reakcji lub tworzeniu się bryłek.  Dostępne wydajności systemu to od 3000 do 15 000 litrów na godzinę.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Znaczna oszczędność czasu dzięki wytwarzaniu mieszaniny w tylko jednym przejściu
  • Jednorodna i faktycznie wolna od grudek mieszanina oraz jednostajna jakość wymieszania
  • Brak tworzenia się piany – całkowicie zamknięty system uniemożliwia dostawanie się powietrza do cieczy
  • Niezwykle mały profil podłogowy w porównaniu z konwencjonalnymi zbiornikami mieszania i przechowywania
  • Łatwość stosowania z wysoce zmiennymi strumieniami na wejściu o różnych lepkościach i stężeniach

IKA to światowy lider w produkcji sprzętu laboratoryjnego. Technologia laboratoryjna IKA oferuje szeroką gamę innowacyjnych urządzeń do wielu zastosowań w dziedzinie badań i rozwoju. Wielu liderów na całym świecie zaufało marce IKA. Firma zdobyła wiodącą pozycję na światowym rynku dzięki swoim innowacyjnym mieszadłom magnetycznym, mieszalnikom, wstrząsarkom, homogenizatorom, młynom, itd. Specjalnie opracowane oprogramowania wykorzystywane są do laboratoryjnych i analitycznych aplikacji, jak również kontroli jakości produktu końcowego.