Suszarnia sferyczna

W branży o wysokiej wrażliwości na różne czynniki suszarnie o prostej budowie, niezawodnej pracy i łatwe w utrzymaniu mogą poprawić zarówno jakość produktu jak i wydajność całego procesu. Doświadczeni producenci z branży biofarmaceutycznej wiedzą, że urządzenia zaprojektowane dla innych branż często nie oferują poziomu jakości ani standardów higienicznych takich, jakie są wymagane w naszej branży i są świadomi, że firmy używające wysokiej jakości maszynerii dostosowanej do standardów farmaceutycznych będą miały przewagę nad konkurencją.

Sferyczna suszarnia z mieszadłem zapewniająca jednorodne suszenie i całkowity wyładunek, a ponadto łatwa w utrzymaniu

Mniejsza skala firmy Mavag AG i nastawienie się na tradycyjne szwajcarskie wykonanie gwarantują niepodważalną jakość produktu tak pożądaną przez klientów. Linia produktów MavaSpher to suszarnie sferyczne z mieszadłami wykorzystujące mieszadła ze sprzęgłem magnetycznym do wymuszania obiegu drobnoziarnistych produktów chemicznych wewnątrz precyzyjnie wykonanej komory. Nadają się one do pracy w przemyśle farmaceutycznym oraz biotechnologicznym. Aby umożliwić inspekcję, czyszczenie i konserwację, zbiornik jest dzielony w płaszczyźnie równikowej na dwie części połączone zawiasowo (i zakończone kołnierzami). Umieszczony w najniższej części zbiornika zawór kulisty umożliwia kompletny wyładunek produktu. Mieszadło zamontowane w odsunięciu od osi pomaga w wyładunku produktu i zapewnia całkowite wymieszanie i delikatne warunki suszenia produktów wewnątrz zbiornika. Kształt łopat mieszadła został precyzyjnie zaprojektowany w taki sposób, aby zachować niewielki ich odstęp od ścianek zbiornika. Dostępne są opcje obejmujące ostrze siekające zamiast mieszadła łopatowego. Połączenie zawiasowe i kulisty kształt pozwala na otwarcie zbiornika i pełny dostęp w celu oczyszczenia czy serwisu. Dzięki takiemu kształtowi następuje równomierne wymieszanie produktu oraz zawsze identyczny sposób oddziaływania łopatek mieszadła na drobne proszki.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Wiele dostępnych opcji, takich jak ogrzewanie mieszadła i system szybkiego zamykania
  • Wiele możliwości montażu w zakładzie
  • Pojemności zbiornika od 100 dm3 do 4000 litrów
  • Wysoki czas gotowości do pracy dzięki łatwej konserwacji i czyszczeniu oraz solidnej i nieskomplikowanej konstrukcji.

Mavag develops and manufactures equipment for filtration, drying and agitation for the pharmaceutical and biotech industries.