Suszarnia do granulowanych tworzyw sztucznych

W produkcji granulowanych tworzyw sztucznych ważne jest suszenie próżniowe w wysokich temperaturach. Aby uzyskać produkt o jednolitej wielkości i zawartości wilgoci, konieczne jest ciągłe mieszanie. Suszarnia do granulowanych tworzyw sztucznych jest idealnym rozwiązaniem.

Suszenie próżniowe produktów granulowanych w mieszalniku bębnowym – suszarnia bębnowa do granulowanych tworzyw sztucznych

Obrotowe, cylindryczne suszarnie próżniowe Italvacuum są idealne do suszenia, mieszania i kondensacji w produkcji granulowanych tworzyw sztucznych, takich jak wióry, kulki, plasterki, granulki i skrawki. Suszarnie te wytwarzają wysoki poziom próżni przy wysokich temperaturach i są przydatne w produkcji związków PET i PBT w procesie kondensacji wtórnej oraz suszenia granulatów tworzyw sztucznych. Ukośna konfiguracja cylindra zapewnia skuteczne mieszanie i dostarcza jednorodny produkt. Łagodne mieszanie zapobiega wstrząsom mechanicznym, ograniczając w ten sposób ilość drobnych cząstek stałych. Konstrukcja suszarni bębnowych ułatwia czyszczenie i kontrolę. Dostępne są w szerokim zakresie pojemności od 600-36.000 litrów.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA:

  • Poprawa jakości produktu i zmniejszenie ryzyka wybuchu poprzez wyeliminowanie tlenu z procesu suszenia
  • Uzyskanie jednolitej jakości produktu dzięki mieszaniu w bębnie
  • Zmniejszenie zróżnicowania wielkości granulek dzięki mniejszej ilości drobnych cząstek stałych
  • Łatwość kontroli i konserwacji
  • Możliwość wybrania odpowiedniego dla potrzeb rozmiaru z szerokiej oferty