Suszarka komorowa

Chcąc prowadzić ostrożne suszenie produktów takich jak kwiatostan konopi o przeznaczeniu farmaceutycznym, można znaleźć systemy tradycyjne działające w sposób wystarczająco delikatny, jednakże wtedy proces będzie trwał stanowczo zbyt długo, a układy wyciągowe będą zużywać znaczne ilości energii. Nowe osiągnięcia w zakresie technologii umożliwiają wdrożyć znacznie wydajniejsze rozwiązanie do suszenia kwiatostanu konopi i innych produktów o delikatnej budowie, które pozwoli osiągnąć wymagany stan szybciej i przy niższych kosztach.

Udoskonalona niskotemperaturowa suszarka komorowa do kwiatów konopi

Oparty o pompę ciepła kondensacyjny system suszenia firmy Harter idealnie nadaje się do szybkiego oraz delikatnego suszenia kwiatów konopi i innych delikatnych w budowie produktów. Wykonywane na zamówienie, niestandardowe rozwiązania o konstrukcji szaf ze stali nierdzewnej mogą zostać zaprojektowane ściśle według potrzeb produkcyjnych klienta.

Suszarka komorowa firmy Harter oferuje wydajność odprowadzania wody na poziomie do 32 litrów na godzinę. System umożliwia suszenie produktu w temperaturze poniżej 30 stopni w ciągu zaledwie 24 godziny z otrzymaniem idealnie wysuszonego produktu. Nie występują przy tym szkodliwe efekty kojarzone z bardziej agresywnymi metodami, a ponadto proces trwa znacznie krócej.

System działa całkowicie automatycznie z wykorzystaniem wielu sterowanych wentylatorów nadających optymalny przepływ powietrza, natomiast strefa wyciągowa obejmuje filtrowanie z dokładnością do 0,4 mikrometra. Cały proces jest sterowany przez kontroler Airgenix Dehumidification Module, odpowiedzialny za takie dobranie parametrów środowiskowych wewnątrz komór suszarki, aby uzyskać optymalne rezultaty.

Jeżeli po wysuszeniu kwiaty będą transportowane zamiast natychmiastowego przetworzenia, ich zbytnie wysuszenie będzie powodować kruszenie się. W takiej sytuacji można uruchomić opcjonalny układ nawilżania wtórnego, który zwiększy wilgotność tylko na powierzchni kwiatostanów, chroniąc je na czas transportu bez negatywnego wpływu na suchość wewnętrzną.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Wytwarzane na zamówienie rozwiązanie do błyskawicznego, a jednocześnie delikatnego suszenia farmaceutycznych kwiatostanów konopi
  • Suszenie poniżej 8% zawartości wilgoci w temperaturze niższej niż 30 stopni i w czasie 24 godzin
  • Opcjonalny układ nawilżania wtórnego dla ochrony delikatnych części zewnętrznych na czas transportu
  • Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze poprzez sprawne suszenie i zmniejszone zużycie energii

 

Harter (http://www.harter-gmbh.de/) specjalizuje się w suszarkach komorowych, w których powietrze suszące jest cyrkulowane w komorze suszenia oraz osuszaczach do delikatnego i energooszczędnego suszenia urządzeń medycznych, żywności czy odwodnionych zawiesin.