Stacja mycia i suszenia paletopojemników DPPL

Pojemniki typu DPPL o różnej wielkości są stosowane w wielu różnych procesach farmaceutycznych. Dokładne mycie tych przenośnych zbiorników ma kluczowe znaczenie dla zachowania wysokiej jakości operacji farmaceutycznych. Poprzez zastosowanie zamykanego szczelnie rozwiązania do mycia pod wysokim ciśnieniem, które można łatwo dostosować do pojemników DPPL o szerokim zakresie kształtów i wymiarów możliwe będzie znaczne zmniejszenie zużycia wody i skrócenie czasów cyklu z jednoczesnym uzyskaniem wyższej dokładności mycia.

Pełne rozwiązanie do mycia z suszeniem farmaceutycznych pojemników DPPL

Stacja mycia i suszenia pojemników pod wysokim ciśnieniem C-LINE firmy IWT Pharma stanowi kompletne rozwiązanie myjące, zaprojektowane specjalnie do sprostania wymaganiom branży farmaceutycznej.  W pełni zgodne ze standardami GMP i FDA stacje myjące C-LINE oferują przygotowywanie pełnych sprawozdań dla partii z przesyłem danych przez USB i/lub za pomocą wbudowanej drukarki. Za pomocą łatwego w obsłudze panelu obsługowego HMI można szybko i łatwo wybrać niezbędne opcje i mieć pełną kontrolę nad procesem mycia – włącznie ze sterowaniem temperaturą, rodzajem wody, użyciem środków myjących i wieloma innymi opcjami.

 

Stacja pozwala myć z wykorzystaniem bardzo wysokich ciśnień dochodzących do 70 barów (1015 PSI), co gwarantuje doskonałą skuteczność mycia przy zużyciu jedynie 40 litrów wody na minutę. Oprócz ograniczenia zużycia wody system mycia wysokociśnieniowego pozwala na znaczne skrócenie czasów cyklu mycia.

 

Za dokładne suszenie pojemników odpowiada wysokowydajny układ gorącego powietrza z filtracją HEPA. Proces suszenia pozwala na usunięcie wody po myciu i zapobiega rozwojowi mikrobiologicznemu.

Ponieważ systemy tego typu wymagają wszechstronności, stacja C-LINE służy do dokładnego mycia od środka jak i z zewnątrz pojemników DPPL o różnych kształtach i wymiarach. Dodatkową użyteczność zapewniają zewnętrzne szybkozłącza, za pomocą których można do stacji podłączyć dodatkowe przyrządy myjące. W pełni modularna budowa umożliwia umieszczenie komory myjącej w strefie wrażliwej lub narażonej na wybuch, z częścią techniczną umieszczoną w lokalizacji zdalnej.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Najwyższa jakość mycia pojemników DPPL przy zużyciu wody na poziomie jedynie 40 litrów/minutę
  • Pojedyncze urządzenie, w którym można myć szeroką gamę pojemników DPPL
  • Wszechstronne opcje obejmujące podwójne drzwi w celu pracy w konfiguracji przelotowej i chłodzenie powietrzem
  • Znaczne skrócenie czasów cyklu mycia
  • Pełna zgodność z wymaganiami FDA i GMP oraz cyfrowe i papierowe sprawozdania z partii

IWT Pharma zapewnia pełen zakres zautomatyzowanych urządzeń czyszczących dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
Brochure_IWT_Cleaning equipment.pdf application/pdf 3.73 MB