Spożywczy przenośnik podciśnieniowy

Szeroko stosowany w branżach, w których wymagane jest spełnienie wymagających norm spożywczych

Spożywczy przenośnik podciśnieniowy służy do transportowania substancji spożywczych z zachowaniem ich jakości

Seria przenośników piFLOW®f firmy Piab to podstawowe modele przenośników będące najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem transportu produktów w formie proszków dla branży spożywczej. Charakteryzują się one wykonaniem ze stali nierdzewnej ASTM 304L, a ich konstrukcja ułatwia i usprawnia montaż i eksploatację.

Zostały zaprojektowane z pełnym przelotem, dzięki któremu możliwe jest zwiększenie do maksimum wydajności transportu materiału całego systemu. Budowa o pełnym przelocie zapewnia natychmiastowy wyładunek, co oznacza zwiększenie wydajności transportu.

Do obszarów zastosowania spożywczego przenośnika podciśnieniowego należą: transport produktów spożywczych takich jak proszki i granulaty, podawanie produktów do młynów/przeciewaczy/mieszalników/rozdrabniaczy, transport tabletek lub produktów wrażliwych, napełnianie i opróżnianie worków big-bag, a także wiele innych zastosowań na obszarach zagrożonych wybuchem.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Wykonanie ze stali nierdzewnej ASTM 304
  • Łatwy montaż
  • Łatwa obsługa
  • Konstrukcja ze świadectwem dopuszczenia ATEX
  • Wszystkie uszczelki w bezpośrednim kontakcie z przenoszonym produktem spełniają wymogi FDA

Jako wiarygodny partner największych producentów, firma Piab rozwija i produkuje kompletne linie pomp próżniowych, oprzyrządowania, urządzenia do transportu próżniowego materiałów sypkich oraz przyssawki do zróżnicowanych procesów zautomatyzowanego przenoszenia materiałów i automatyzacji produkcji. Najnowsze technologie Piab pozwalają na projektowanie elastycznych systemów próżniowych o modułowej budowie.

Firma Piab z siedzibą w Szwecji jest światowym liderem, który posiada oddziały i dystrybutorów w ponad 50 krajach na całym świecie.