Sonda do poboru próbek nadająca się do próbek z fermentacji

Dokładny i sterylny pobór próbek jest istotny dla sprawnej realizacji wielu różnych procesów biofarmaceutycznych, chemicznych i przemysłowych. W celu wyeliminowania ryzyka skażenia kultur lub próbek niezbędne jest użycie specjalnie zaprojektowanych sond, które będą odporne na agresywne warunki fermentacji, a jednocześnie pozwolą na prowadzenie monitorowania i badań rozwojowych w oparciu o dokładne, wolne od komórek próbki.

Wyeliminowanie zagrożeń poprzez pobieranie próbek przez boczne złącza bioreaktora

Flownamics FISP serii D to specjalistyczna sonda do poboru próbek umożliwiająca sterylny pobór wolnych od komórek próbek z fermentatorów i bioreaktorów wyposażonych w boczne złącza 25 mm. Można ją stosować w urządzeniach skali od laboratoryjnej do produkcyjnej.

Sonda FISP składa się z sterylizowalnego nośnika ze stali nierdzewnej 316, wokół którego znajduje się rurowa membrana mikroporowata.

Sonda FISP jest odporna na temperaturę, ciśnienia i substancje chemiczne obecne w środowiskach fermentacji. Jest doskonałym wyborem do procesów z udziałem bakterii aerobowych i anaerobowych, drożdży, grzybów, alg, owadów oraz kultur komórek ssaków.

Sonda umożliwia dzięki sterylnej barierze (filtr 0,2 mikrona) pobór próbek bez zagrożeń i można ją użyć do dodawania składników lub sterylnych mediów.

Można ją stosować w urządzeniach wyposażonych w instalacje CIP, SIP oraz w procesach obejmujących autoklawowanie.

Jest łatwa i intuicyjna w obsłudze – nie wymaga specjalistycznego szkolenia.

Bezproblemowo współpracuje z gamą systemów poboru próbek Flownamics Seg-Flow.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Pobieranie próbek bez ryzyka z bioreaktorów lub fermentatorów o dowolnej skali
  • Sterylne pobieranie próbek bez komórek w sposób kompatybilny z automatycznymi systemami poboru próbek
  • Kompatybilność z instalacjami CIP, SIP i autoklawowaniem
  • Zaprojektowana specjalnie z uwzględnieniem agresywnych warunków fermentacji
  • Minimalna objętość martwych stref zwiększa dokładność i zmniejsza czas przepłukiwania

Firma Flownamics (http://www.flownamics.com) została założona w 1995 r. i od tego czasu pracuje nad rozwojem nowych technologii w zakresie pobierania próbek w procesach biotechnologicznych, ich automatyzacji i sterowania. Flownamics oferuje wysokiej jakości produkty do procesów fermentacji oraz na potrzeby osób obsługujących bioreaktory w branży biotechnologicznej.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
Brochure_Flownamics-Seg-Flow.pdf application/pdf 0.66 MB