Rentgenowski regulator poziomu napełnienia

W przypadku nieprzezroczystych pojemników, takich jak puszki czy kartony pokryte od wewnątrz folią aluminiową, dobrym rozwiązaniem do kontroli poziomu napełnienia może okazać się inspektor RTG.

Inspekcja poziomu napełnienia dla puszek, kartonów, pojemników i butelek wyłożonych warstwą folii aluminiowej

Newton X2P firmy Miho, to rentgenowski inspektor napełnienia poziomu, służący do kontroli puszek, kartonów pokrytych folią aluminiową oraz pojemników i butelek z warstwą folii. Regulator poziomu napełnienia RTG wyróżnia się tym, że wymaga mniej niż jedną dziesiątą średniej ilości promieniowania używanej w typowym procesie pomiarowym.

Zasadniczym elementem jest generator promieniowania rentgenowskiego, który w przeciwieństwie do tradycyjnych jednostek kontroli napełnienia RTG w momencie procesu pomiarowego wytwarza promienie tylko przez krótki czas. Całkowite natężenie promieniowania stanowi więc jedynie ułamek tego, które jest generowane w przypadku tradycyjnych jednostek kontroli poziomu napełnienia RTG. Dokładna wartość jest uzależniona od ilości pojemników poddawanych inspekcji.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Maksymalny stopień niezawodności
  • Zmniejszenie ekspozycji na promieniowanie
  • Umożliwia inspekcję puszek i kartonów
  • Pozwala wykrywać zbyt niski i zbyt wysoki poziomu napełnienia

Miho (https://www.miho.de/) oferuje rozwiązania dla wszystkich procesów inspekcji zautomatyzowanych procesów napełniania napojów, kompletnego monitorowania linii napełniania oraz rozbudowanego systemu kontroli jakości produktu. Systemy inspekcji opracowane przez inżynierów Miho od „małych” autonomicznych urządzeń kontrolnych do wielofunkcyjnych modułowych urządzeń inspekcyjnych stanowią ogromny wachlarz możliwości dla Państwa produkcji.

Systemy Miho wyróżniają się dobrze zaprojektowaną konstrukcją, najwyższej jakości komponentami i innowacyjnymi procesami inspekcji, które są opracowywane przez specjalny dział badań firmy i często opatentowywane. Maszyny wykonane są w oparciu o rozległą wiedzę inżynierów połączoną z ponad 30-letnim doświadczeniem.