Przenośnik pneumatyczny w fazie gęstej do substancji o własnościach ściernych

Transportowanie w przenośnikach pneumatycznych substancji ściernych powoduje szybsze zużywanie się ich podzespołów. Ponadto substancje o własnościach ściernych oddziałują na uszczelki i mogą być przyczyną nieszczelności przy wyższych temperaturach. Różne substancje ścierne do skutecznego uszczelnienia wymagają różnych rodzajów uszczelek.

Transport substancji ściernych w fazie gęstej

Przenośniki pneumatyczne GC firmy GVF Impianti idealnie nadają się do transportu substancji ściernych w fazie gęstej. Są one wyposażone w zawory z grzybkami żeliwnymi z powłoką NiHard umożliwiające pracę do temperatur 120°C. Zawory tego typu są przeznaczone do wszystkich produktów ściernych dzięki możliwości zastosowania różnych rodzajów uszczelek. Przenośniki serii GC są dostępne w wersjach o wydajności od 24 dm3 do 500 dm3, na specjalne życzenie klienta dostępne także wyższe wydajności.

Przenośniki pneumatyczne firmy GVF cechują się wytrzymałą konstrukcją i mogą być wykonane ze stali węglowej lub nierdzewnej. Są one niezwykle kompaktowe dzięki umieszczeniu wszystkich akcesoriów na krawędzi maszyny. Przenośniki GVF są ciche w działaniu i łatwe w obsłudze. Tablica sterowania funkcjami pneumatycznymi i elektrycznymi pozwala łatwo sterować wszystkimi parametrami transportu materiału. Przenośniki te znajdują zastosowania przy transporcie piasku odlewniczego i innych rozdrobnionych, ściernych lub granulowanych produktów, takich jak skaleń, popiół lotny, glinka.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA:

  • Dozowanie odbywa się przed transportowaniem dzięki odpornym na zużycie celkom podajnika
  • Możliwość transportowania szerokiego wyboru substancji o działaniu ściernym – wystarczy dobrać odpowiedni materiał uszczelnień
  • Unikanie zatykania się linii poprzez precyzyjne sterowanie parametrami pracy
  • Kompaktowa konstrukcja zajmująca mniej miejsca
Firma GVF Impianti jest wiodącym dostawcą systemów transportu substancji sypkich stosowanych w gałęziach przemysłu ciężkiego