Przenośnik pneumatyczny w fazie gęstej do substancji bez szczególnych własności ściernych

Transport pneumatyczny w fazie gęstej jest stosowany do proszków, granulatów i zbóż dających się łatwo sfluidyzować. Uzyskanie wydajnego i bezproblemowego transportu substancji wymaga właściwego dostosowania prędkości transportu, stosunku ilości materiału do powietrza oraz odpowiedniego doboru pozostałych parametrów.

Transport substancji o normalnych własnościach ściernych z pełną kontrolą

Przenośniki pneumatyczne GA firmy GVF Impianti idealnie nadają się do transportu w fazie gęstej substancji niskościernych. Przenośniki są wyposażone w pneumatyczny zawór motylkowy PN16 z opcją montażu podwójnego załadunkowego zaworu motylkowego. Przenośniki GA są wyposażone w dysze do fluidyzacji materiału i są sprzedawane w rozmiarach od 24 do 3000 litrów. Urządzenie wylotowe jest wykonane z żeliwa z powłoką NiHard zapewniającą odporność na ścieranie i jest wyposażone w obrotowe kołnierze. Przenośniki serii GA są dostarczane wraz z panelem sterowania działającym o programowalny sterownik PLC i interfejs użytkownika z panelem dotykowym oraz zabudowanym w skrzynce panelem funkcji elektro-pneumatycznych. Są one niezwykle kompaktowe dzięki umieszczeniu wszystkich akcesoriów na krawędzi maszyny. Przenośniki GVF są ciche w działaniu i łatwe w obsłudze. Mogą one być stosowane do transportowania rozdrobnionych lub granulowanych substancji, takich jak sadza, tworzywa sztuczne, fasola, orzechy i zboża.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA:

  • Budowa urządzenia zapewniająca szybki i sprawny montaż
  • Trwała, odporna na zużywanie konstrukcja zapewnia długi okres eksploatacji
  • Pełna kontrola nad parametrami transportowymi dzięki układowi sterowania PLC i panelom funkcji pneumatycznych
  • Poprawa warunków w otoczeniu dzięki cichej pracy
  • Dba o jakość otoczenia i ochronę środowiska dzięki wyeliminowaniu emisji lub środków dyspergujących
Firma GVF Impianti jest wiodącym dostawcą systemów transportu substancji sypkich stosowanych w gałęziach przemysłu ciężkiego