Przemysłowy przenośnik podciśnieniowy

Urządzenia tego typu są często stosowane jako alternatywa dla przenośników mechanicznych. Jest to szczególnie korzystne wtedy, gdy wymagane jest przenoszenie bez generowania pyłów lub obniżenie kosztów utrzymania.

Przemysłowy przenośnik podciśnieniowy o wysokich wydajnościach

Seria przenośników piFLOW®i firmy Piab jest często używana do zastosowań ogólnych w przemyśle, a także w branży chemicznej Urządzenia te cechują się wysoką wydajnością oraz niewielką ilością zajmowanego miejsca. Jedną z głównych cech przemysłowego przenośnika podciśnieniowego jest budowa oparta o technologię COAX® stanowiącą najefektywniejszy energetycznie sposób generowania podciśnienia.

Przenośniki serii piFLOW®i zostały zaprojektowane z pełnym przelotem, dzięki któremu możliwe jest zwiększenie do maksimum wydajności transportu materiału całego systemu. Urządzenia te oferują wydajność do 4 ton/godz. Budowa przenośnika podciśnieniowego o pełnym przelocie zapewnia natychmiastowy wyładunek, co oznacza zwiększenie wydajności transportu.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Wykonanie ze stali nierdzewnej ASTM 304
  • System piFLOW®i jest łatwy do zamontowania i obsługi
  • Konstrukcja ze świadectwem dopuszczenia ATEX
  • Filtr i uszczelnienia w wykonaniu antystatycznym
  • Przenośnik piFLOW®i to niskokosztowe rozwiązanie przydatne wszędzie tam, gdzie nie są wymagane standardy higieniczne np. FDA

Jako wiarygodny partner największych producentów, firma Piab rozwija i produkuje kompletne linie pomp próżniowych, oprzyrządowania, urządzenia do transportu próżniowego materiałów sypkich oraz przyssawki do zróżnicowanych procesów zautomatyzowanego przenoszenia materiałów i automatyzacji produkcji. Najnowsze technologie Piab pozwalają na projektowanie elastycznych systemów próżniowych o modułowej budowie.

Firma Piab z siedzibą w Szwecji jest światowym liderem, który posiada oddziały i dystrybutorów w ponad 50 krajach na całym świecie.