Przemysłowy filtr płytowy do substancji chemicznych

W ostatnich latach usuwanie siarki stało się przedmiotem rosnącej uwagi ze względu na obawy dotyczące bezpieczeństwa, potrzebę redukcji emisji, negatywny wpływ siarki na  właściwości spalania paliw. Dobry system filtracji zaczyna się od wysokiej jakości płyt filtracyjnych. Przedsiębiorstwa zajmujące się przetwórstwem siarki, obróbką aminową, czy branża górnicza potrzebują niezawodnego i ekonomicznego rozwiązania do usuwania zawiesin.

Oszczędność kosztów operacyjnych dzięki wysokowydajnemu systemowi filtracji

Ciśnieniowy filtr płytowy DEFS firmy Sulphurnet składa się z trzech do pięciu warstw siatki drucianej, zamontowanej na wspólnym rozdzielaczu rurowym. Siatka posiada drobne otwory, które zatrzymują cząstki stałe, przepuszczając jednocześnie ciecz. Cząstki stałe osadzają się na sicie tworząc warstwę, która zagęszcza się formując placek filtracyjny. Formowanie mokrego lub suchego placka poprzez wstępne powlekanie sita zapewnia usuwanie bardzo drobnych cząstek. Jego wewnętrzna warstwa składa się z chropowatej siatki do odprowadzania filtratu, podtrzymującej warstwy zewnętrzne. Na górnej części tych warstw montowana jest końcowa siatka filtracyjna. W ten sposób zapewniony jest pełny przepływ przy minimalnych ograniczeniach.

Przemysłowy filtr płytowy do substancji chemicznych ma trwałą i całkowicie zamkniętą konstrukcję. Jest łatwy do zautomatyzowania i zapewnia czystą pracę, zapobiega wyciekom, korozji i problemom w czasie obsługi. Gwarantuje dużą powierzchnię filtracji dla stosunkowo małego zbiornika z wysokiej jakości płytami filtracyjnymi. Może być stosowany zarówno do filtracji wstępnej z dużą zawartością ciał stałych, jak i do filtracji polerującej z ich niską zawartością. Wysokie natężenie przepływu wymaga powierzchni filtracyjnych powyżej 120 m², ale może być również stosowany w mniejszych systemach. Poza branżą chemiczną może być również używany w rafineriach olejów jadalnych, przemyśle spożywczym i sektorze napojów, przemyśle farmaceutycznym, petrochemicznym itp.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Łatwość i szybkość czyszczenia
  • Szybkie zamykanie z długą żywotnością uszczelki
  • Obniżone koszty konserwacji
  • Płyty filtrujące pozostają nieruchome, brak opadania placka podczas otwierania

Sulphurnet oferuje holenderskie rozwiązania w zakresie filtracji.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
General Filtration Brochure 2020.pdf application/pdf 2.10 MB