Przemysłowa maszyna do napełniania szalek Petriego

Maszyny do napełniania szalek Petriego z wysoką wydajnością zazwyczaj są powolne i wymagają do pracy sporej ilości miejsca. Innowacyjne rozwiązanie do napełniania szalek w skali przemysłowej, które opracowano pod kątem wysokiej szybkości pracy i niewielkich wymiarów może być cennym zasobem o lepszym czasie zwrotu nakładów inwestycyjnych oraz wysokiej jakości pracy.

Wysokowydajne napełnianie szalek Petriego różnych rodzajów

Urządzenia serii MX firmy IQ Designs stanowią wszechstronne rozwiązanie do napełniania szalek o różnych wymiarach. Głównym założeniem projektowym przy ich opracowywaniu było uzyskanie maksymalnej produktywności przy małych gabarytach. Dzięki unikalnej konstrukcji seria MX000 zajmuje mniej niż 50% miejsca zajmowanego przez konkurencyjne rozwiązania do napełniania szalek Petriego, oferując przy tym najwyższą szybkość produkcji.

Systemy serii MX000 są dostępne w szerokiej gamie modeli oferujących szybkość od 500 do 6000 sztuk na godzinę i charakteryzują się całkowicie zamkniętym środowiskiem suszenia z filtracją klasy 100 HEPA, umożliwiając dzięki temu suszenie ze 100% zdjętą pokrywą. Czas suszenia jest regulowany, a urządzenie jest wyposażone w stację drukującą oraz funkcję nalewania w wiele wgłębień.

Dostępne są opcje pozwalające ściśle dostosować urządzenia serii MX000 do wymagań. Wśród nich są ogrzewanie dysz, indywidualne sterowanie pojemnością z każdej dyszy, napełnianie zbiorcze i opcje pakowania.

Wymienne magazynki pozwalają na obsługę przez jedną maszynę różnych rodzajów szalek. Wymiana części odbywa się szybko, co podnosi wszechstronność i wydajność pracy.

Zbudowane pod kątem trwałości i niezawodności maszyny napełniające serii MX000 są wykonane na bazie konstrukcji ze stali nierdzewnej i aluminium.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Wszechstronne, modułowe urządzenie do napełniania szalek Petriego z szybkością do 6000 sztuk na godzinę
  • Gama modułów opcjonalnych pozwalających dostosować zamawiane urządzenie do zapotrzebowania
  • Zajmuje o 50% mniej miejsca niż inne rozwiązania na rynku
  • Suszenie przy całkowicie zdjętych pokrywkach przekłada się na najwyższą jakość
  • Szybkie i proste przejście na inny format pozwala na obsługę wielu rodzajów szalek przez jedną maszynę

 

IQ Designs, Inc. develops innovative solutions for laboratory and production environments. The company specializes in petri dish filling machinery.