Kartoniarka pionowa do makaronu i innych produktów

W przemyśle spożywczym duża liczba produktów sypkich – np. makaron, musi być pakowana w kartony napełniane pionowo. Dobrym wyborem do pakowania łamliwego makaronu i zwiększenia wydajności procesu jest zastosowanie kartoniarki pionowej. Kartoniarka pionowa wkłada produkty od góry i może pracować w trybie ciągłym.

Kartoniarka pionowa do pakowania produktów spożywczych w opakowania jednostkowe

Kartoniarki Senzani serii VCM osiągają wydajność produkcyjną do  150 kartonów na minutę w ruchu ciągłym. Są dobrym rozwiązaniem do pakowania produktów sypkich, takich jak makaron, mrożonki lub proszek do prania. Podczas procesu produkcji kartony są ładowane do zasobnika, gdzie  fotokomórki sprawdzają prawidłowe ułożenie kartonu. Obrotowa głowica pobiera kartony jeden po drugim i umieszcza je w karuzeli z napędem ciągłym. Następnie na dolne klapy nakładany jest klej termotopliwy. Po napełnieniu górne klapy są zamykane poprzez aplikację kleju. Aby uniknąć odpadów maszyna może być wyposażona w funkcję brak produktu/brak kartonu. W przypadku braku produktu na wejściu funkcja ta zapobiega pobieraniu kartonów, pozwala na uniknięcie ich odrzucenia jako odpad i zużycia kleju.

W przypadku serii maszyn VCM zmiana kształtu i rozmiaru opakowania jest łatwa, nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi. Instrukcja obsługi zawiera informacje w tym zakresie, co pozwala na uniknięcie błędów.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  •  Łatwa i szybka zmiana rozmiaru bez użycia narzędzi
  • Automatyczne odrzucanie nieprawidłowo zamkniętych kartonów
  • Uchwyty kartonów wykonane z aluminium 6082″ UNI9006/4
  • Intuicyjny interfejs i instrukcja video
  • Szybkie zwalnianie uchwytów kartonowych

Senzani oferuje maszyny do opakowań jednostkowych i zbiorczych, w tym zintegrowanych systemów, kompletnych linii pod klucz i projektów Greenfield. Senzani zapewnia pomoc w projektowaniu i produkcji indywidualnych rozwiązań w zakresie pakowania.