Pilotażowa instalacja odparowywania do odzysku ekstraktów

Przy opracowywaniu koncentratów ekstraktów na bazie wody lub etanolu małoformatowa, pilotażowa instalacja odparowywania stanowi idealne rozwiązanie do badania i rozwijania produktu, oferując niezawodną i łatwą do użycia konfigurację przydatną również do przygotowywania mniejszych partii produkcyjnych.

Pilotażowa linia odparowywania do prac badawczo-rozwojowych oraz produkcji małoskalowej szerokiego wyboru koncentratów.

Pilotażowa instalacja odparowywania Devex została zaprojektowana pod kątem wydajności 100 kg na godzinę, a jej zwarta konstrukcja oznacza możliwość umieszczenia w najciaśniejszych miejscach.

Odpowiednia do zatężania szerokiej gamy ekstraktów na bazie wody lub etanolu, w tym ekstraktów ziołowych i roślin leczniczych, kawy i herbaty, koncentratów owocowych i warzywnych, a także aromatów i barwników.

Instalacja składa się z wyparki płytowej z umieszczonym za nią separatorem odśrodkowym. Opary po odparowaniu są skraplane w skraplaczu płytowym. Do skraplacza podłączona jest pompa próżniowa, a wytwarzane ciśnienie można ustawić w zakresie między 20 a 800 milibarów. W zależności od wytworzonego podciśnienia i krzywej temperatury wrzenia produktu uzyskiwana jest wymagana temperatura odparowania. W ten sposób możliwe jest zatężanie nawet najbardziej wrażliwych na temperaturę ekstraktów.

Każda instalacja pilotażowa projektowana w firmie Devex jest opracowana z uwzględnieniem wymogów klienta i może wykorzystywać różne technologie, takie jak odparowanie z opadającą lub wznoszącą się warstwą, odzysk rozpuszczalnika oraz opcjonalną termiczną sprężarkę oparów.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Projektowana na zamówienie wyparka pilotażowa ściśle według wytycznych projektowych
  • Instalacja wykonywana tak, aby uzyskać najmniejszą powierzchnię instalacji w celu montażu na niewielkiej przestrzeni
  • W pełni przetestowane funkcjonalnie przed wysyłką w zakładzie, gwarantują gotowość do uruchomienia w trybie „pod klucz”
  • Szeroka gama dostępnych procesów odparowania

Devex (http://www.devex-gmbh.de) specjalizuje się w urządzeniach do ekstrakcji preparatów z cieczy i wytwarza także urządzenia do odparowywania i suszenia, dzięki którym można zatężyć pozyskane ekstrakty.