Pilotażowa instalacja do ekstrakcji naturalnych składników

Przed dokonaniem zamówienia pełnoskalowej instalacji odparowania konieczne jest precyzyjne określenie właściwych parametrów procesu przetwarzania wytwarzanych produktów. Małoformatowa, pilotażowa instalacja ekstrakcyjna stanowi idealne rozwiązanie do prac badawczych i rozwojowych, oferując niezawodną i łatwą do użycia konfigurację przydatną również do przygotowywania mniejszych partii produkcyjnych.

Pilotażowa instalacja do ekstrakcji olejków eterycznych, oleożywicznych, aromatów, ekstraktów i białek naturalnych

Pilotażowa instalacja ekstrakcyjna marki Devex doskonale się sprawdzi przy ekstrakcji eksperymentalnej i małych partii szerokiej gamy produktów. Takie badania mogą być wykonywane na przykład w celu ustalenia optymalnych parametrów produkcyjnych w celu zaprojektowania instalacji pełnoskalowej.

Każda instalacja pilotażowa Devex jest wytwarzana w Niemczech zgodnie z najwyższymi standardami, a przed wysyłką poddawana pełnym testom funkcjonalnym. Pozwala to zagwarantować doskonałą pracę od razu po zainstalowaniu oraz gotowość do natychmiastowego rozpoczęcia prac badawczych czy produkcji na małą skalę.

Oferowane rozwiązania zostały zaprojektowane z uwzględnieniem prostoty użytkowania – przejawia się to w łatwym wyładunku surowców i nieskomplikowanym procesie czyszczenia. Dzięki temu będzie to idealny sprzęt w sytuacjach wymagających częstych przejść na inny produkt, co może mieć miejsce przy opracowywaniu i badaniach nowych produktów.

Instalacje odparowania są przeznaczone do szerokiego wyboru produktów, przede wszystkim kawy, herbaty, liści i kory, korzeni, przypraw, owoców, nasion, ziół, roślin leczniczych i wielu innych.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • W pełni przetestowana przed wysyłką od producenta, gotowa do błyskawicznego montażu i uruchomienia
  • Specjalna stożkowa konstrukcja oznacza równomierny rozkład rozpuszczalnika i łatwe usuwanie wykorzystanego surowca
  • Wyposażona w 2 szt. aparatów ekstrakcyjnych o pojemności 100 litrów do ekstrakcji ciecz/ciało stałe szerokiej gamy produktów.
  • Daje możliwość własnego opracowania i określenia właściwych parametrów dla zaprojektowania pełnoskalowej instalacji ekstrakcyjnej – oszczędność kosztów badań w porównaniu ze zleceniem ich podmiotom zewnętrznym

Devex (http://www.devex-gmbh.de) specjalizuje się w urządzeniach do ekstrakcji preparatów z cieczy i wytwarza także urządzenia do odparowywania i suszenia, dzięki którym można zatężyć pozyskane ekstrakty.