Osuszacz sorpcyjny do dokładnego osuszania

Wilgotne warunki w otoczeniu, takie jak w klimacie tropikalnym stanowią wyzwanie dla osuszania ze względu na występowanie dużej różnicy wilgotności między powietrzem technologicznym a regenerującym. Zakłady produkcyjne i magazyny wymagające dokładnego usunięcia wilgoci z powietrza mogą w takich warunkach znacząco utrudniać osuszanie.

Dokładne osuszanie bardzo wilgotnego powietrza w klimacie tropikalnym

Seria osuszaczy CONSORB CZ firmy Seibu Giken działa w oparciu o zasadę Consorb. Są one idealnym wyborem dla zakładów i firm dysponujących nadmiarem ciepła oraz dla zastosowań wymagających osuszania powietrza o wysokiej zawartości wilgoci. Są także przydatne, gdy między powietrzem technologicznym a regenerującym występuje duża różnica wilgotności. Osuszacze serii CZ są wyposażone w nową generację zmywalnych wirników D-MAX z materiałem osuszającym w postaci żelu krzemionkowego.
Urządzenia serii CZ mogą pracować z regeneracją za pomocą gorącej wody lub wody w połączeniu z nagrzewnicą elektryczną. Ponadto strona regeneracyjna może być nagrzewana za pomocą pary, gazowo lub elektrycznie. Osuszacze serii CZ są wykonane z blachy z powłoką alucynkową i wykazują nadzwyczajną skuteczność dokładnego osuszania do niskiej zawartości wilgoci. Dostępna jest także wersja ICE o większym natężeniu powietrza technologicznego, która idealnie sprawdzi się w instalacjach z recyrkulacją powietrza.
Wydajność: 22 – 69 kg/h*, natężenie suchego powietrza 3200 – 8000 m3/h
* w temp. 20°C i przy wilg. wzgl. 60%

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Wysoka skuteczność w klimatach tropikalnych o wysokiej wilgotności, gdy inne rozwiązania zawodzą
  • Doskonała odporność na korozję i trwałość dzięki wykonaniu obudowy z blachy z powłoką alucynkową
  • Łatwe włączenie w istniejącą instalację dzięki możliwości zasilania z różnych źródeł – w tym elektrycznie, parowo oraz gazowo
  • Łatwe usuwanie zanieczyszczeń z układu poprzez mycie wirnika
  • Brak przenoszenia zanieczyszczeń przez materiał pochłaniający wilgoć