Opłacalny i oszczędny system do homogenizacji i emulsyfikacji

Istnieje wśród producentów zapotrzebowanie na produkcyjne urządzenia mieszające, które dzięki wydajności, elastyczności i łatwości obsługi przy niskim koszcie pozwolą na utrzymanie konkurencyjnych cen.  Ten system mieszania dokładnego stanowi niezawodną i przyjazną dla użytkownika maszynę, która oferując kierownikom zakładów spokój umysłu oraz bezproblemową pracę sprawi, że będą mogli oni się skupić na udoskonalaniu innych obszarów swoich procesów produkcyjnych.

Zawsze wysoka jakość mieszania w łatwym w użyciu i niskokosztowym systemie

Instalacja SPP (Standard Production Plant) firmy IKA to prosty, lecz obdarzony niezwykłym potencjałem system do prowadzenia wszystkich standardowych procesów związanych z mieszaniem takich jak homogenizacja, emulsyfikacja, mieszanie oraz rozprowadzanie składników w cieczy.  System emulsyfikacji zawiera solidne mieszadło kotwicowe z łamaczem leja, które powoduje ruch w całej objętości zbiornika, nawet w przypadku mieszanin o wysokiej lepkości.  Skrobaki o zaawansowanej konstrukcji zapobiegają powstawaniu produktu na ściance zbiornika, natomiast unikalna geometria komory umożliwia pracę na małych wsadach stanowiących nawet 30% pojemności roboczej mieszalnika.

Systemy SPP firmy IKA mogą być wyposażone w wymienny osprzęt dyspergujący oraz regulację prędkości obrotowej i jakości dyspergowania, a także opcjonalne funkcje takie jak między innymi dodatkowe przyłącza, ogrzewanie lub chłodzenie zbiornika z użyciem płaszcza lub próżniowe odgazowanie produktu w komorze roboczej.  Systemy można łatwo czyścić za pomocą systemu CIP (clean-in-place), a poprzez umieszczenie głównych podzespołów w łatwo dostępnych miejscach konserwacja i inspekcja odbywa się bez utrudnień.  Konfiguracja systemu sprawia, że wymaga on bardzo małej powierzchni podłogi. Dostępne są modele o pojemności roboczej od 25 do 4000 litrów.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Bardzo dobry stosunek koszt-wydajność
  • Pracuje z cieczami o zakresie konsystencji od wody do pasty (do około 100 Pa*s)
  • Wyeliminowanie tworzenia się grudek dzięki dozowaniu dodatków bezpośrednio do komory dyspergującej
  • Czyszczenie CIP bez konieczności stosowania dodatkowej pompy
  • Łatwe w utrzymaniu

IKA to światowy lider w produkcji sprzętu laboratoryjnego. Technologia laboratoryjna IKA oferuje szeroką gamę innowacyjnych urządzeń do wielu zastosowań w dziedzinie badań i rozwoju. Wielu liderów na całym świecie zaufało marce IKA. Firma zdobyła wiodącą pozycję na światowym rynku dzięki swoim innowacyjnym mieszadłom magnetycznym, mieszalnikom, wstrząsarkom, homogenizatorom, młynom, itd. Specjalnie opracowane oprogramowania wykorzystywane są do laboratoryjnych i analitycznych aplikacji, jak również kontroli jakości produktu końcowego.