Odpylacz do formowania wtryskowego

Elementy wytwarzane wtryskowo o wysokiej jakości wymagają użycia czystych tworzyw wolnych od drobnoziarnistych i wstęgowatych zanieczyszczeń. Oferowany jest wydajny i łatwy w użyciu system odpylania zaprojektowany specjalnie pod katem umieszczenia między wtryskarką a systemem napełniania leja.

Kompaktowy odpylacz do formowania wtryskowego

Odpylacze serii C-20 firmy Pelletron to lekkie systemy odpylania przeznaczone do poprawy jakości produktu oraz wydajności wtryskarek. System waży jedynie 9 kg i zajmuje 240 mm wysokości. Jest on umieszczany między lejem zasypowym a systemem załadunku leja wtryskarki do tworzyw sztucznych. Do rozerwania wiązań elektrostatycznych między granulatem tworzywa a zanieczyszczeniami używany jest strumień sprężonego powietrza i dejonizator. Cząstki pyłów są wychwytywane przez strumień powietrza przedmuchującego i kierowane do pojemników na pył. Do wtryskarki kierowany jest jedynie oczyszczony granulat tworzywa. Odpylacz C-20 jest zaprojektowany do pracy ze strumieniem tworzywa o natężeniu 20 kg/h i gęstości nasypowej 560 kg/m3. Wyższe wydajności można osiągnąć dla materiałów o większej gęstości nasypowej.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Wysoka wydajność oczyszczania
  • Pracuje przy zasilaniu prądem 220 V lub 110 V i zużywa jedynie 3,4 – 5 m3 sprężonego powietrza o ciśnieniu 1,5 – 2 bary na godzinę
  • Specjalnie zaprojektowane pod kątem wtryskarek
  • Kompaktowy i lekki format – tylko 9 kg i wysokość 240 mm

Pelletron produkuje i dostarcza maszyny odpylające, które oddzielają, a następnie usuwają miałki pył, granulki, włosy i innego rodzaju zanieczyszczenia od produktu końcowego. Pelletron Corporation została założona przez Jerry’ego Paulsona w 1987 w celu zaspokojenia zapotrzebowania na systemy odpylania w procesie produkcyjnym.

Od 1987 roku firma ciągle się rozwija, opatentowywując różne nowe maszyny odpylające DeDuster i technologie transportowe. Dziś jest polecanym dostawcą pneumatycznych układów przenośnikowych i komponentów dla branży przetwórstwa materiałów sypkich. Pelletron Corporation posiada w swoich strukturach doświadczony zespół specjalizujący się w projektowaniu i budowie systemów, które spełniają unikalne i indywidualne potrzeby klientów w różnych branżach. Poza systemami odpylającymi Pelletron oraz jego przedstawiciele, oferuje pełną gamę produktów pneumatycznych i usług transportowych dla klientów na całym świecie.