Napełniarka czopków

Produkcja czopków na małą i średnią skalę z użyciem prefabrykowanych form może być przy ręcznym formowaniu powolna. Automatyczne rozwiązanie do formowania, które pozwala wykonać porcje o różnych wielkościach z dokładną kontrolą temperatury roztopionej masy przyniesie wiele cennych korzyści. Zwiększenie wydajności przy jednoczesnym utrzymaniu lub poprawie jakości produktu pozwoli uzyskać przewagę nad konkurencją.

Automatyczny dozownik do globulek dopochwowych

R-MND 6000 firmy Multigel to automatyczna napełniarka do czopków umieszczanych w prefabrykowanym opakowaniu. Maszyna doskonale współpracuje z maszyną zgrzewającą S-MND6000 firmy Multigel.

Napełniarka jest wyposażona w układ dozowania wykorzystujący dwie pompy perystaltyczne do odmierzania cieczy oraz regulowany, ogrzewany zawór dozujący ze stali nierdzewnej. Zakres wielkości dawek wynosi do 15 ml, a w celu spełnienia potrzeb klientów dostępnych jest wiele różnych głowic dozujących.

Rolki pustych form-opakowań są umieszczane ręcznie na tarczy podającej. Następnie są automatycznie podawane do stanowiska dozowania. Po napełnieniu są automatycznie zbierane do tarczy wyjściowej. Gdy wymagane jest szybkie schładzanie dawek, dostępny jest opcjonalny układ chłodzący. Następnie napełnione rolki są podawane do zgrzewarki (Multigel S-MND 6000).

Napełniarka R-MND 6000 jest wyposażona w zasobnik lejowy produktu z ogrzewaniem płaszczem wodnym. W ten sposób urządzenie umożliwia precyzyjną regulację temperatury, a dzięki mieszadłu stopiona masa jest w trakcie wykonywania partii utrzymywana w stanie jednorodnym.

Napełniarka R-MND 6000 jest wyposażona w sterowanie z ekranem dotykowym i ma konstrukcję zgodną z wymogami GMP. Urządzenie spełnia wszystkie wymagania stosownych przepisów i jest łatwe w czyszczeniu i konserwacji dzięki konstrukcji ze stali nierdzewnej AISI 316 i materiałów z dopuszczeniem FDA.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Pełne sterowanie temperaturą roztopionej masy gwarantujące wysoką jednorodność i jakość
  • System podawania z rolki pozwalający na szybkie podawanie i odbieranie
  • Szeroki zakres dozowania dawek według potrzeb klienta
  • Konstrukcja w pełni zgodna z GMP z materiałów z dopuszczeniem FDA.
  • Łatwo zestawia się ze zgrzewarką S-MND 6000, tworząc linię do produkcji czopków

 

Multigel produces a wide range of machines for production of capsules and tablets, creams and oitments production.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
Brochure_Multigel_SuppositoriesMachine.pdf application/pdf 0.08 MB