Gdy wśród surowców znajdują się zaglomerowane zawiesiny substancji ziarnistych lub krystalicznych, a proces wymaga stałego i równomiernego strumienia cząstek o mniejszej wielkości, potrzebny jest młyn o wysokiej wydajności i elastycznych możliwościach. Dodatkowo, dla wydajnej budowy instalacji i maksymalnego czasu pracy maszyny wymagane jest, aby urządzenie zajmowało mało miejsca i było łatwe do czyszczenia.
Urządzenia serii MKO 2000 firmy IKA to wysoko wydajny młyn stożkowy o budowie przepływowej przeznaczony do precyzyjnego mielenia na mokro twardych i ziarnistych lub krystalicznych surowców. Młyny MKO 2000 szczególnie dobrze nadają się do rozdrabniania aglomeratów zawartych w zawiesinach. Doskonała wydajność dyspergowania sprawia, że młyny stożkowe MKO 2000 znajdują zastosowanie w procesach ciągłych, wytwarzając w jednym przejściu zmielone cząstki o wąskim rozkładzie wielkości.
W sprawiających trudności procesach mielenia młyn stożkowy można zainstalować w pętli cyrkulacyjnej ze zbiornikiem roboczym. Szczelina między stożkowym rotorem a statorem jest regulowana bezstopniowo, umożliwiając doskonałe sterowanie wielkością cząstek i kropel. Również regulowana jest prędkość obrotowa oraz uzyskiwany poziom dyspersji. Unikalna geometria stożkowej głowicy mielącej zapewnia doskonałe osiągi w mieleniu, a rotor i stator nigdy nie stykają się ze sobą. Te cechy oraz nadzwyczajna twardość i wysoka jakość wykończenia powierzchni osprzętu oznacza większą trwałość i niższe zanieczyszczenie produktu na skutek zużycia maszyny. Urządzenia są zaprojektowane pod kątem łatwej i przewidywalnej rozbudowy skali produkcji i oferują wydajności przepływu od 150 do 6000 litrów na godzinę
IKA to światowy lider w produkcji sprzętu laboratoryjnego. Technologia laboratoryjna IKA oferuje szeroką gamę innowacyjnych urządzeń do wielu zastosowań w dziedzinie badań i rozwoju. Wielu liderów na całym świecie zaufało marce IKA. Firma zdobyła wiodącą pozycję na światowym rynku dzięki swoim innowacyjnym mieszadłom magnetycznym, mieszalnikom, wstrząsarkom, homogenizatorom, młynom, itd. Specjalnie opracowane oprogramowania wykorzystywane są do laboratoryjnych i analitycznych aplikacji, jak również kontroli jakości produktu końcowego.