Młyn koloidalny

Do wytwarzania niezwykle drobnych emulsji i dyspersji o wysokiej jakości często wybierany jest homogenizator wysokociśnieniowy.  Urządzenia tego typu wykorzystują impuls ciśnienia do wytwarzania bardzo jednorodnego rozkładu niezwykle drobnych cząstek.  Jednakże cechuje je ograniczenie maksymalnego natężenia przepływu oraz możliwości pracy z bardzo twardymi aglomeracjami cząstek stałych.  W zastosowaniach, w których homogenizator wysokociśnieniowy nie pozwala na przetwarzanie danego surowca lub nie oferuje wystarczającej wydajności młyn koloidalny jest często lepszym rozwiązaniem.

Nadzwyczajna jakość rozproszenia cząstek o jednorodnej wielkości z bardzo wysoką wydajnością

Urządzenia serii MK 2000 firmy IKA to wysoko wydajne młyny koloidalnej o budowie przepływowej przeznaczone do precyzyjnego mielenia na mokro twardych i ziarnistych surowców. Młyny MK 2000 szczególnie dobrze nadają się do wytwarzania roztworów koloidalnych lub emulsji i zawiesin o nietypowo drobnych cząstkach. Doskonała wydajność rozdrabniania sprawia, że młyny koloidalne MK 2000 znajdują zastosowanie w procesach ciągłych, wytwarzając w jednym przejściu zmielone cząstki o wąskim rozkładzie wielkości. W sprawiających trudności procesach mielenia młyn koloidalny można zainstalować w pętli cyrkulacyjnej ze zbiornikiem roboczym.

Stożkowa geometria osprzętu mielącego umożliwia bezstopniową regulację szczeliny mielącej poprzez osiowe przesuwanie statora. Można w ten sposób wpłynąć na efekt dyspergowania, w szczególności w procesach, w których stosowane są surowce o zmieniających się parametrach.

Ponieważ żadne z nacięć nie przechodzi przez całą długość statora ani rotora, prawdopodobieństwo przedostania się przez rozdrabniacz niezmielonych cząstek jest pomijalnie niskie. Wszystkie te cechy sprawiają, że młyn koloidalny MK oferuje wysokie zmniejszenie wielkości cząstek, dopełniając możliwości homogenizatorów wysokociśnieniowych w dziedzinie uzyskiwania podobnych rezultatów rozdrabniania przy wyższych natężeniach przepływu.

Urządzenia są zaprojektowane pod kątem łatwej i przewidywalnej rozbudowy skali produkcji i oferują wydajności przepływu od 200 do 80 000 litrów na godzinę

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Wysoka wydajność w połączeniu z doskonałymi rezultatami mielenia
  • Różne narzędzia mielące zapewniające mielenia przy różnych szybkościach ścinania
  • Bezstopniowa regulacja szczeliny między rotorem a statorem w celu sterowania stopnia redukcji rozmiaru cząstek
  • Kompaktowe wymiary instalacji produkcyjnej z zainstalowanym młynem koloidalnym IKA MK dzięki przelotowej budowie maszyny
  • Przeznaczony do produktów o szerokim zakresie lepkości nawet do 50 000 mPa*s

IKA to światowy lider w produkcji sprzętu laboratoryjnego. Technologia laboratoryjna IKA oferuje szeroką gamę innowacyjnych urządzeń do wielu zastosowań w dziedzinie badań i rozwoju. Wielu liderów na całym świecie zaufało marce IKA. Firma zdobyła wiodącą pozycję na światowym rynku dzięki swoim innowacyjnym mieszadłom magnetycznym, mieszalnikom, wstrząsarkom, homogenizatorom, młynom, itd. Specjalnie opracowane oprogramowania wykorzystywane są do laboratoryjnych i analitycznych aplikacji, jak również kontroli jakości produktu końcowego.