Mieszalnik do proszków w konfiguracji V do prac badawczo-rozwojowych

Wiele procesów farmaceutycznych wymaga dokładnego zmieszania i homogenizacji różnych sproszkowanych związków Ręczna homogenizacja w zastosowaniach laboratoryjnych i badawczo-rozwojowych jest czasochłonna i może nie przynieść pożądanego stopnia ujednorodnienia. Dedykowany automatyczny mieszalnik proszków zaprojektowany do działań w skali laboratoryjnej może znacząco podnieść wydajność prowadzonych prac badawczo-rozwojowych.

Wszechstronne rozwiązanie do zautomatyzowanego mieszania proszków dla laboratoriów

Mieszalnik proszków MP 6 L firmy Multigel to specjalnie zaprojektowane rozwiązanie do mieszania proszków w skali laboratoryjnej. Oferujący pojemność do 12 litrów w gamie różnych pojemników MP 6 L pozwala uzyskać idealne wymieszanie porcji proszków nawet tak małych jak 1 litr.

Urządzenie oferuje możliwość wymiany pojemników i zależnie od szczegółowego zapotrzebowania można je zamówić z pojemnikami o kształcie cylindrycznym, typu V, typu Y. Wymiana pojemnika odbywa się łatwo i szybko, i nie wymaga więcej niż jednego operatora.

Pojemniki typu V i Y mają u góry podwójny otwór, dzięki któremu skuteczne czyszczenie i dezynfekcja przebiegają znacznie łatwiej. Pokrywy można zamówić w wersji ze stali nierdzewnej lub innego materiału z dopuszczeniem FDA.

W przypadku związków mogących się zbrylać pojemniki można zamówić w wersji z wewnętrznymi łopatkami rozbijającymi grudki, o skuteczności nawet przy niewielkich ilościach proszków.

Za sterowanie parametrami mieszania, takimi jak prędkość obrotowa, czas trwania oraz okres zmiany kierunku obrotów odpowiedzialny jest sterownik Siemens PLC obsługiwany z ekranu dotykowego. Ponadto do szybkiej regulacji prędkości służy pokrętło, a jego użycie nie przerywa cyklu.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Mieszalnik (blender) laboratoryjny do mieszania partii proszku o wielkości nawet 1 litra
  • Wybór wymiennych pojemników dobieranych według potrzeb klienta
  • Pojemniki w kształcie V i Y z dwoma otworami pozwalającymi na szybsze i łatwiejsze czyszczenie
  • Sterownik Siemens PLC z obsługą za pomocą ekranu dotykowego pozwala na łatwe programowanie parametrów
  • Opcjonalne łopatki do rozbijania grudek proszków podczas mieszania, które sprawdzają się nawet do małych objętości proszków

 

Multigel produces a wide range of machines for production of capsules and tablets, creams and oitments production.