Mieszalnik do produkcji ciągłej pasty do zębów

Jednym z największych wyzwań podczas produkcji pasty do zębów jest dyspergowanie i mieszanie proszków w cieczach w celu uzyskania spójnego, jednorodnego produktu. Głównym problemem związanym z mieszaniem proszków w cieczach jest napowietrzanie i pienienie. Utlenianie może zwiększać ryzyko brązowienia i utraty smaku oraz powodować zanik istotnych składników odżywczych, takich jak witamina C. Dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiednich urządzeń mieszających.

Precyzyjne mieszanie proszków w cieczach

Urządzenie do pracy ciągłej zoatec® CPU firmy AZO LIQUIDS jest wyposażone w przepływomierz cieczy i dozownik naważający (loss-in-weight) do bardzo precyzyjnego dozowania proszków. Umożliwia to ciągły proces produkcyjny z gwarancją wysokiej jakości. System posiada sterowanie i zapewnia optymalną kontrolę procesu.

Urządzenie jest unikalne w porównaniu z konwencjonalnymi homogenizatorami, ponieważ kierunek przepływu jest odwrócony w kierunku przeciwnym do napędu. Mieszalnik może być również używany jako pompa myjąca systemu CIP ze względu na jej wysoką wydajność. Jego działanie polega na ciągłym dyspergowaniu i mieszaniu zmieniających się ilości substancji suchych w cieczach o niskiej lepkości. Operatorzy nie muszą wstępnie mieszać surowców, co ułatwia cały proces.

Oprócz drobnych proszków, urządzenie może jednocześnie przetwarzać granulaty i powlekane pellety. Prędkość ścinania jest zmieniana w zależności od rodzaju materiału, co sprawia, że mieszalnik jest niezwykle elastyczny. Dzięki temu nadaje się również do wytwarzania produktów do pielęgnacji włosów i skóry, farb, past spożywczych itp.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Możliwość zastosowania dla różnych wielkości produkcyjnych
  • Niezwykle łatwa konserwacja i czyszczenie
  • Możliwość regulacji prędkości ścinania w zależności od surowca
  • Nie wymaga wstępnego mieszania surowców
  • Stała jakość produktu dzięki wysoce precyzyjnemu dozowaniu proszku
  • Konstrukcja zgodna z przepisami EHEDG

AZO LIQUIDS is specialized in mixing, dispersing and homogenizing technologies for liquid and paste-like products.