Mieszalnik do procesów termicznych dla piekarń i gastronomii

Produkcja kremów, sosów, ragout, mieszanek gotowych do pieczenia i gotowych produktów wymaga etapów mieszania, ogrzewania i chłodzenia, które często są wykonywane na odrębnych urządzeniach. Realizacja procesów termicznych i mieszania w jednym urządzeniu pozwoli obniżyć koszty i podwyższyć wydajność przy zachowaniu doskonałej jakości produktu.

System mieszania i obróbki termicznej dla szerokiej gamy produktów

Firma Tonelli w oparciu o swoje szerokie doświadczenie branżowe opracowała nowoczesny system do mieszania i procesów termicznych w jednym urządzeniu – Tonelli CombiTherMix. Mieszalnik CombiTherMix jest wyposażony w homogenizator odśrodkowy, który w oparciu o 3 różne rodzaje wirników oferuje optymalne rezultaty dla każdego produktu.

Wbudowane zgarniacze i wymienne elementy mieszające umożliwiają realizację receptur od delikatnych sosów do pikantnych ragout czy gęstych pasztetów. Mieszalnik CombiTherMix oferuje wybór sposobów gotowania, w tym pary nasyconej, wtrysku pary czystej do żywności, oraz zastosowanie głębokiej próżni. Chłodzenie i zamrażanie może odbywać się za pomocą tłoczenia wody lodowej lub ciekłego azotu. Wszystkie te operacje wykonuje to samo pojedyncze urządzenie, co stanowi oszczędność kosztów względem wielu odrębnych maszyn.

Mieszalnik CombiTherMix jest wyposażony w aseptyczny zawór wylotowy, a jego konstrukcja jest ze względu na łatwość czyszczenia i wymagania higieniczne wykonana ze stali nierdzewnej.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Homogenizacja, mieszanie, ogrzewanie i chłodzenie w jednym urządzeniu w celu podwyższenia wydajności i oszczędności wydatków
  • Wymienne elementy mieszające pozwalają na szybkie i łatwe przejście na kolejny produkt
  • Gotowanie na parze (również poprzez wtrysk pary do żywności) oraz głęboka próżnia do szybkiego gotowania z zachowaniem aromatów
  • Ciekły azot lub woda lodowa do szybkiego, kontrolowanego chłodzenia
  • Łatwy dostęp do czyszczenia i konserwacji pozwala skrócić przestoje

 

Tonelli Group S.p.A. (http://www.tonelli.it/company/) is an experienced manufacturer of complete plants for the Bakery industry worldwide.