Maszyna do polerowania nasion roślin uprawnych i warzyw

Jednym ze sposobów na poprawę zdolności kiełkowania nasion roślin uprawnych i warzywnych jest etap procesu dokładnego czyszczenia. Polerowanie nasion usuwa kurz i cząsteczki brudu, które mogą tworzyć warstwy pokrywające nasiona, ograniczając ich kiełkowanie. Poza wzrostem zdolności kiełkowania, polerowanie korzystnie wpływa na wygląd nasion, poprawia ich stopień czystości oraz zapewnia wysokie plony.

Polerowanie nasion w celu poprawy zdolności kiełkowania

Maszyna do polerowania nasion CPM-4210 firmy Seed Processing Holland, to wsadowe, półautomatyczne urządzenie, które może polerować nasiona dzięki obrotowemu ruchowi bębna. System jest zamknięty w stalowej obudowie z drzwiczkami.  Drzwi posiadają pokrywę rewizyjną umożliwiającą podgląd postępu pracy oraz lampę LED zamontowaną w górnej części, co zapewnia dobrą widoczność bębna. System posiada panel sterowania z przyciskami do uruchamiania/zatrzymywania pracy, lampę i funkcje timera.

Ciężkie lub duże drobiny pyłu są zbierane przez ruchomy pojemnik pod bębnem. Lżejsze są wyciągane z punktu odsysania przez otwór 150 mm nad obudową i mogą być odprowadzane do punktu wyciągowego (otwór 100 mm w drzwiczkach). Zależnie od przepustowości, średni czas przetwarzania partii trwa 30-90 minut.

Korzyści

  • Pojemność od 10 do 75 kg
  • Bezpieczeństwo dzięki wyłącznikowi pozycyjnemu drzwi
  • Mniejsza konieczność kontroli dzięki timerowi z automatycznym alarmem dla pracy z wieloma partiami
  • Prosta obsługa za pomocą przycisków na panelu sterowania
  • Łatwe usuwanie pyłu dzięki ruchomemu pojemnikowi

Seed Processing Holland oferuje maszyny do młócenia i pozyskiwania nasion, suszarnie, urządzenia do gruntowania, kondycjonowania, czyszczenia, powlekania, maszyny do liczenia, ważenia i pakowania nasion warzyw i owoców.