Maszyna do inspekcji zgrzewu tacek

Etap pakowania w linii produkcyjnej jest bardzo ważny ze względu na ochronę artykułów przed zanieczyszczeniami zewnętrznymi i gwarancję zachowania trwałości produktów spożywczych. Aby upewnić się, czy wszystko jest właściwe na tym etapie, maszyna do inspekcji zgrzewu tacek, maszyna kontrolna do sprawdzania wad zgrzewania jest szeroko stosowanym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zapobiec reklamacjom.

Maszyna do inspekcji zgrzewu tacek – kontrola jakości zgrzewu tacek

SIS700-IoT opracowany przez FTsystem to system inspekcji, który analizuje obszar zgrzewania w tackach i ma na celu wykrycie ewentualnych wad. SIS700-IoT współpracuje z zaawansowanymi kamerami. Niewidoczne światło może wykryć pozostałości organiczne, które powodują nieciągłość w linii zgrzewania tacek.

Jeżeli tacka nie jest prawidłowo uszczelniona, system odrzuca produkt. Jedną z ważnych cech tego systemu jest to, że tacki mogą być kontrolowane również po nałożeniu plastikowej pokrywki. Kiedy system świetlny i kamery analizują tacę, eliminują wszystkie nieorganiczne elementy z uzyskanego obrazu, takie jak np. plastikowa pokrywa. Znajdują jedynie elementy organiczne. Kolory zamknięcia lub pojemnika nie mają wpływu na detekcję.

Kontroli poddawane są pojemniki nieprzezroczyste, przezroczyste i półprzezroczyste. SIS700 może być wyposażony w dwie różne wersje. Jeśli pojemniki są przezroczyste, stosowana jest technologia NIR. Jest ona w stanie wykryć elementy półprzezroczyste, takie jak tłuszcz lub płyny w obszarze uszczelnienia. Jeśli pojemniki nie są przezroczyste, stosowana jest długość fali światła widzialnego, gdzie system wykrywa tylko elementy o widocznym kontrastowym kształcie, takie jak kawałki ciasta lub okruchy chleba.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA:

  • Możliwość integracji z dodatkowymi systemami kontroli (obecność etykiet, odczyt kodów itp.)
  • Możliwość kontroli szerokiego zakresu opakowań
  • Produkty mogą być kontrolowane nawet po nałożeniu pokrywki
  • Brak ograniczeń co do koloru pojemnika

Firma FT system jest zlokalizowana we Włoszech i specjalizuje się w produkcji maszyn inspekcyjnych dla przemysłu spożywczego i napojów.