Maszyna do dyspergowania w trybie wsadowym montowana w dnie zbiorników

Jeżeli proces wymaga mieszania lub dyspergowania z wysoką wydajnością i ze względu na ograniczenia w dostępie lub inne trudności nie można zastosować konwencjonalnych metod mieszania, wymagana jest maszyna zaprojektowana do montażu w dnie zbiornika.

Mieszalniki montowane od dołu w prostym i kompaktowym zestawie

Seria Ultra-Turrax UTE firmy IKA to maszyna do dyspergowania o wysokiej wydajności przeznaczona do osadzenia w dnie zbiornika.  Służy ona do mieszania, emulgacji i dyspergowania swobodnie płynących proszków lub cieczy o lepkości do 5000 mPa*s w trybie periodycznym.  Urządzenie działa na zasadzie połączenia rotora i statora, a wiele dostępnych typów generatorów pozwala przygotować rozwiązanie niestandardowe dostosowane do potrzeb procesowych.  W wyniku działania mieszającego nie następuje powstawanie wiru ani napowietrzania produktu, nawet gdy zbiornik jest napełniony do niskiego poziomu lub jeśli jest on opróżniany przy włączonym mieszaniu.

Urządzenia są kompaktowe i proste w budowie, składają się przede wszystkim z silnika, wału napędowego wirnika, osprzętu dyspergującego (generatora) oraz kołnierza montażowego połączonego z obudową uszczelnienia dławnicowego.  Wał jest uszczelniony za pomocą łatwych w konserwacji uszczelnień mechanicznych dobranych do danego zastosowania.  Wśród dostępnych opcji znajdują się regulacja prędkości obrotowej, wykonanie z materiałów specjalnych oraz specjalne wykończenie powierzchni.  Dostępne są modele o wielkości szarży od 70 do 4000 litrów.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Nieskomplikowana i solidna budowa
  • Zapobiega powstawaniu wirów i napowietrzaniu produktu
  • Szeroki zakres dostępnych rodzajów osprzętu dyspergującego umożliwia dostosowanie do większości zadań mieszania
  • Możliwość wyposażenia w układy CIP i SIP
  • Wszystkie elementy w kontakcie z produktem są wykonane ze stali nierdzewnej

IKA to światowy lider w produkcji sprzętu laboratoryjnego. Technologia laboratoryjna IKA oferuje szeroką gamę innowacyjnych urządzeń do wielu zastosowań w dziedzinie badań i rozwoju. Wielu liderów na całym świecie zaufało marce IKA. Firma zdobyła wiodącą pozycję na światowym rynku dzięki swoim innowacyjnym mieszadłom magnetycznym, mieszalnikom, wstrząsarkom, homogenizatorom, młynom, itd. Specjalnie opracowane oprogramowania wykorzystywane są do laboratoryjnych i analitycznych aplikacji, jak również kontroli jakości produktu końcowego.