Łopatkowa suszarnia próżniowa

Suszarnie próżniowe z mieszadłem mogą być trudne do czyszczenia, co sprawia, że nie nadają się do zastosowań wieloproduktowych. Obecność mieszadła może utrudniać prace związane z czyszczeniem, powodując opóźnienia w produkcji lub obniżenie jakości produktu. Łopatkowa suszarnia próżniowa jest idealnym rozwiązaniem dzięki łatwemu czyszczeniu.

Suszenie próżniowe mokrych proszków w suszarni łopatkowej z mieszadłem – łopatkowa suszarnia próżniowa

System CosmoDry® to innowacyjna, pozioma, łopatkowa suszarnia próżniowa firmy Italvacuum. Wyposażona jest w koncentryczne mieszadło z podgrzewaniem (możliwość całkowitego demontażu w celu łatwego czyszczenia wnętrza, konserwacji i kontroli). Systemy CosmoDry są idealne do suszenia mokrych proszków w produkcji farmaceutyków, chemikaliów, kosmetyków, dodatków do żywności. CosmoDry eliminuje punkty tarcia w celu zmniejszenia naprężeń mechanicznych i termicznych. CosmoDry został zaprojektowany dla szybkiego, łatwego i kompletnego rozładunku produktu, jest idealny do zastosowań wieloproduktowych i zgodny z normami cGMP i ATEX.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA:

  • Jedna suszarnia do zastosowań wieloproduktowych dzięki łatwemu czyszczeniu
  • Wygodne czyszczenie elementów wewnętrznych, konserwacja i kontrola dzięki łatwemu demontażu mieszadła
  • Lepsza jakość produktu – zmniejszenie naprężeń mechanicznych i termicznych
  • Całkowity rozładunek produktu zmniejsza ilość odpadów
  • Bezpieczeństwo w miejscu pracy, zgodności z normami cGMP i regulacjami ATEX

 

Italvacuum is specialised in vacuum drying technologies for the processing of wet feed materials to produce active pharmaceutical ingredients (API) or fine chemicals.