Laboratoryjna maszyna do szczotkowania (czyszczenia) nasion

Stacje hodowlane pracują nad poprawą zdolności wysiewu nasion, ale brak właściwego procesu czyszczenia może mieć negatywne skutki w tym zakresie. Gdy polerowanie nie wystarcza z uwagi na zabrudzenia trudne do usunięcia (np. resztki łupin), stosuje się szczotkowanie. W przypadku stacji hodowlanych lub firm pracujących z niewielkimi partiami nasion, potrzebny jest system o małej skali, umożliwiający łatwe i elastyczne dostosowanie szczotkowania dla różnych rodzajów nasion.

Szczotkowanie i młócenie nasion przy zmiennej prędkości na małą skalę

CPM- 4000 – laboratoryjna maszyna do szczotkowania nasion firmy Seed Processing Holland jest systemem czyszczenia, który może polerować lub młócić (w przypadku torebek – capsule) nasiona w małych partiach. Urządzenie jest szczególnie przydatne dla stacji hodowlanych. Nasiona lub torebki są umieszczane wokół poziomej osi ze szczotkami. Obie szczotki mają regulowaną prędkość szczotkowania w zakresie od 180 do 600 obrotów na minutę, co pozwala uzyskać mniejszą lub większą moc polerowania. Nasiona lub materiały odpadowe w zależności od rozmiaru perforacji zbierane są do pojemnika. Do zestawu dołączona jest przezroczysta pokrywa z plexi, aby zapobiec wyskoczeniu nasion podczas zdejmowania płaszcza.

Korzyści

  • Pojemność – 200 – 340 ml/wsad (dostępne modele o różnej wydajności)
  • Regulowana prędkość szczotkowania od 180 do 600 obrotów na minutę
  • Dostępne różne rozmiary perforacji płaszcza (w zakresie 0,75 – 3,5 mm)
  • Mniejsza konieczność kontroli dzięki timerowi
  • Pokrywa z plexi zapewnia tymczasową osłonę podczas zdejmowania płaszcza

Seed Processing Holland oferuje maszyny do młócenia i pozyskiwania nasion, suszarnie, urządzenia do gruntowania, kondycjonowania, czyszczenia, powlekania, maszyny do liczenia, ważenia i pakowania nasion warzyw i owoców.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
CPM-4010 brochure.pdf application/pdf 0.79 MB