Laboratoryjna maszyna do dyspergowania mas o niskiej lepkości

Mieszalniki laboratoryjne nie zawsze są łatwe w użyciu.  Wyładunek z naczynia całej ilości produktu oraz mieszanie małych porcji nie są tak łatwe jak byśmy chcieli, a w przypadku cieczy o nieco wyższej lepkości samo wymieszanie staje się trudniejsze i trwa dłużej.  Innowacyjne firmy potrzebują zaprojektowanych do skali laboratoryjnej urządzeń pozwalających rozwiązać opisane powyżej trudności.

Łatwe w użyciu i efektywne rozwiązanie do mieszania dla Twojego laboratorium

Seria Magic PLANT obejmuje laboratoryjne maszyny do dyspergowania zaprojektowane w sposób rozwiązujący wiele problemów i trudności często występujących w mieszalnikach tej wielkości.  Jeżeli dotychczas występowały trudności z usunięciem całości produktu z komory, w rozwiązaniach Magic PLANT zastosowany jest zawór wyładunkowy w dnie zbiornika, który wraz z możliwością przechylenia zbiornika pozwala na kompletne opróżnienie go z zawartości.

Jeżeli przetwarzanie niezwykle małych porcji w tradycyjnych urządzeniach laboratoryjnych było utrudnione lub niemożliwe, komora mieszania w urządzeniu Magic PLANT posiada dno o stożkowym kształcie, które umożliwia wymieszanie małych ilości tak samo sprawnie jak i większych wsadów.  A jeżeli dany proces mieszania składników proszkowych o różnych gęstościach nasypowych sprawia problemy lub uzyskanie jednorodnej mieszaniny wymaga dużej ilości czasu, zbiornik mieszalnika Magic PLANT może być w trakcie mieszania przechylany, umożliwiając równomierne połączenie wszystkich proszków. Zestaw zawiera standardowe mieszadło oraz specjalne mieszadło spiralne.  Dostępne są wersje przystosowane do pracy cyklicznej, zabudowania w linii oraz przetwarzania proszków.  Niezależnie od wersji mieszalniki umożliwiają zmianę intensywności mieszania i stopnia zdyspergowania, natomiast całe urządzenie ma modułową budowę umożliwiając połączenie z innym wyposażeniem laboratoryjnym.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Kompletne opróżnienie zbiornika przez zawór denny lub przechylenie zbiornika
  • Wyspecjalizowana geometria mieszadła
  • Zbiornik o stożkowym kształcie umożliwiający w razie potrzeby pracę z niezwykle małymi ilościami substratów
  • Możliwość zwiększenia skuteczności mieszania i suszenia poprzez przechylenie naczynia mieszalnika bez zatrzymywania mieszadła
  • Możliwość regulacji intensywności i skuteczności mieszania w celu dostosowania do potrzeb procesowych

IKA to światowy lider w produkcji sprzętu laboratoryjnego. Technologia laboratoryjna IKA oferuje szeroką gamę innowacyjnych urządzeń do wielu zastosowań w dziedzinie badań i rozwoju. Wielu liderów na całym świecie zaufało marce IKA. Firma zdobyła wiodącą pozycję na światowym rynku dzięki swoim innowacyjnym mieszadłom magnetycznym, mieszalnikom, wstrząsarkom, homogenizatorom, młynom, itd. Specjalnie opracowane oprogramowania wykorzystywane są do laboratoryjnych i analitycznych aplikacji, jak również kontroli jakości produktu końcowego.