Konsza sucha jednowałowa

Konszowanie na sucho powoduje redukcję wilgoci w płatkach czekolady i jednoczesne usuwanie związków lotnych i niepożądanych zapachów. Przy mniejszych wydajnościach satysfakcjonujące rezultaty można osiągnąć przy użyciu konszy jednowałowej.

Najprostsze urządzenia do konszowania na sucho

Wał oddziałuje na powierzchnię wsadu za pomocą ramienia mieszadła, które równomiernie rozprowadza czekoladę, poprawiając lepkość produktu dzięki dodatkowej sile ścinania. W ten sposób cząsteczki podlegają obróbce i są równomiernie rozprowadzanie, co powoduje rozwój bogatego aromatu (bez dodatku masła kakaowego, tłuszczów lub lecytyny).

Ze względu na dużą moc silnika konszy suchej jednowałowej pojedynczy wał pozwala na prowadzenie konszowania na sucho z niską i wysoką szybkością. Niemniej jednak taki proces zwyczajowo wymaga znacznej ilości czasu. Czas potrzebny do konszowania na mokro jest taki sam.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Wirnik konszujący o dużej mocy
  • Oszczędność kosztów
  • Dostępne różne wydajności
  • Regulacja temperatury z płytowymi wymiennikami ciepła i pompą wodną
  • Pompa wyładunkowa z suwakiem tłoczkowym

Royal Duyvis Wiener to firma założona w 1885 r., specjalizuje się w inżynierii, produkcji i instalacji maszyn do przetwarzania kakao i czekolady. Dzięki doskonałej technice i personelowi Royal Duyvis Wiener posiada imponujący wkład w zakresie dostarczania innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu. Firma została uznana na całym świecie za innowacyjnego producenta i dostawcę maszyn do produkcji kakao oraz czekolady – pojedyncze urządzenia lub kompletne linie pod klucz. Jest cenionym partnerem zarówno dla sektora kakao, czekolady, jak i lodów, piekarnictwa, słodyczy.

Firma F.B. Lehmann, założona w 1834 r. i połączona w roku 2010 z Royal Duyvis Wiener jest znana z maszyn do czyszczenia ziarna, prażenia, pionowych urządzeń mielących, jak również unikalnych maszyn do rafinowania. Fabryka jest zlokalizowana w Aalen (Niemcy).

Połączone know-how Duyvis, Wiener i Lehmann zapewnia utrzymanie wysokiej jakości, jak również doskonałego poziomu obsługi, którego można oczekiwać przy połączeniu firm, mających razem ponad 300 lat doświadczenia.