Komorowa stacja myjąca do większych elementów

Produkcja kosmetyków, nutraceutyków lub wyrobów farmaceutycznych nie podlegających regulacji często wymaga mycia i dezynfekcji większych elementów kontaktujących się z produktem, takich jak zasobniki, palety, beczki i wiadra. Ręczne mycie jest czasochłonne, stanowi dodatkowe zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, a ponadto oferuje losowe rezultaty. Duża szafkowa stacja myjąca pozwala przezwyciężyć te trudności i uzyskać lepszą wydajność czasową dzięki skróceniu cykli mycia, a ponadto oferuje nadzwyczajną i powtarzalną skuteczność mycia.

Szafkowa stacja myjąca do skutecznego mycia większych elementów

Stacja 900C firmy IWT Pharma to komora do mycia większych elementów. Urządzenie zostało zaprojektowane, aby umożliwiać dokładne mycie części średniej i dużej wielkości stosowanych przy produkcji kosmetyków i wyrobów farmaceutycznych nie podlegających regulacji. Duża pojemność robocza (ponad 4 m3) idealnie nadaje się do mycia palet, zasobników, beczek i podobnych przedmiotów.

 

Stacja 900C została skonstruowana, aby oferować maksymalną wszechstronność pod kątem mytych podzespołów i oferuje standardowe zestawy załadunkowe jak i specjalnie zaprojektowane rozwiązania. Charakteryzuje się ona takimi cechami szczególnymi jak pochylona podłoga dla lepszego odpływu wody z płaskich powierzchni mytych przedmiotów oraz cykl suszenia zarówno mytych elementów jak i komory.

 

W celu usprawnienia pracy i przyspieszenia mycia stosowane są opatentowane szybkozłącza pozwalające na szybkie podłączenie i wyjmowanie opracowanych indywidualnie koszy załadowczych do mycia podzespołów o krytycznym znaczeniu. Dostępne są wersje z pojedynczymi i podwójnymi drzwiami, zależnie od wymagań, oraz możliwość zamówienia w wersji z dwoma (2) zbiornikami na środki myjące.

 

Obsługa odbywa się intuicyjnie za pomocą kolorowego ekranu dotykowego. System sterowania pozwala na zaprogramowanie niestandardowych cyklów mycia, w których operator może z pełną dowolnością sterować rodzajem i temperaturą wody, przebiegiem płukania oraz suszenia. Mimo, że stacja 900C jest przeznaczona do użytku z produktami nie podlegającymi regulacji, jest ona wyposażona w pełny rejestrator danych dla partii z zapisem przez USB, dzięki któremu urządzenie oferuje pełną możliwość śledzenia z uproszczonym rejestrowaniem.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Idealny do mycia średnich i dużych elementów, w tym pojemników do przewozu luzem, zasobników i beczek.
  • Wybór standardowych lub indywidualnie zaprojektowanych koszy załadunkowych do pomieszczenia wszystkich rodzajów elementów
  • Wbudowany cykl suszenia obsługujący dezynfekcję parą
  • Wysoka szybkość realizacji procesu mycia powtarzalnych ładunków
  • Samoczynnie czyszczące się filtry przelotowe, które zmniejszają czas i koszty utrzymania

 

 

IWT Pharma zapewnia pełen zakres zautomatyzowanych urządzeń czyszczących dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
Brochure_IWT_Cleaning equipment.pdf application/pdf 3.73 MB