Higieniczna suszarnia taśmowa

W suszarni taśmowej produkt do suszenia jest w obrębie komory zasilającej umieszczany na perforowanej taśmie o poziomym przebiegu, która następnie przenosi produkt wzdłuż podzielonego na kilka sekcji obszaru suszenia.

Precyzyjnie regulowane wysokowydajne suszenie w higienicznych warunkach

Suszarnia taśmowa firmy Ventilex składa się z perforowanego przenośnika o taśmie ze stali nierdzewnej w trwałym i higienicznym wykonaniu. Ta suszarnia zapewnia wymaganą regulację temperatury i wilgotności, osiągając zadane poziomy również przy zmieniających się parametrach powietrza wlotowego.

Pomagając firmom z różnych branży uzyskać produkty o lepszej jakości poprzez dostosowanie temperatury / wilgotności przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia mediów i zwiększeniu wydajności produkcji. Oprócz suszenia produktów spożywczych (np. żelatyny) i rolniczych, takich jak materiałów w formie płatków, pasków, nitek, kostek czy granulatu nadaje się ona także do usuwania wilgoci z wielu różnych produktów chemicznych oraz farmaceutycznych.

Wydajność, wielkość i parametry suszarni zależą od dostępnej powierzchni wymiany ciepła oraz parametrów procesowych, jakie da się zastosować dla danego produktu. Kombinację profilu temperaturowego i czasu suszenia można odpowiednio zmieniać, umożliwiając uzyskanie pożądanych właściwości fizycznych produktu końcowego.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • System suszenia pracujący w trybie ciągłym
  • Równomierne i łagodne suszenie
  • Możliwość suszenia materiałów granulowanych, włóknistych, preformowanych i wytłaczanych.
  • Wysoka energooszczędność
  • Optymalny dobór czasu i profilu suszenia dla każdego produktu

Ventilex produkuje najwyższej jakości suszarnie fluidalne/chłodnice, suszarnie taśmowe, osuszacze powietrza, suszarnie Flash, filtry powietrza Jet-Bag, oraz urządzenia do sterylizacji proszków za pomocą pary. Urządzenia są wykonywane na zamówienie i zaprojektowane w celu spełnienia najwyższych standardów produkcji. Ventilex oferuje sprzęt dla przemysłu spożywczego, chemicznego, farmaceutycznego. Posiadając własny dział projektowania i produkcji Ventilex ma niezbędny personel, aby uczynić procesy suszenia, chłodzenia lub sterylizacji parowej łatwymi i efektywnymi. Urządzenia Ventilex są wytrzymałe zaprojektowane na kilkadziesiąt lat pracy w trybie 24 / 7 bez konieczności większych konserwacji.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
Imtech Ventilex belt dryer.pdf application/pdf 0.58 MB