Higieniczna suszarnia taśmowa

W procesach ciągłych produkcji spożywczej o dużej skali produkcji niezwykle istotne są zarówno parametry ekonomiczne procesu w tym szczególnie energochłonność, jak i funkcjonalność, łatwość obsługi,  utrzymania higieny. Przerwy w pracy urządzenia, efektywne wykorzystanie nośnika energii, uzyskanie wysokiej wydajności z jednostki powierzchni to parametry wpływające istotnie na koszt jednostkowy produktu.

Precyzyjnie regulowane wysokowydajne suszenie w higienicznych warunkach

W higienicznej suszarni taśmowej firmy Ventilex produkt do suszenia rozkładany jest równomiernie na przenośniku o poziomym biegu, za pomocą specjalnego podajnika. Produkt przemieszczany jest wzdłuż podzielonego na kilka sekcji tunelu. Perforowany przenośnik zbudowany jest z elementów z blachy perforowanej ze stali nierdzewnej w trwałym i higienicznym wykonaniu.

Podział procesu suszenia na strefy pozwala na lepsze dopasowanie profilu temperatury do wymagań jakościowych produktu oraz bardziej ekonomiczne wykorzystanie powietrza i energii. Precyzyjna kontrola temperatury, wilgotności i automatyzacja procesu pozwala na otrzymanie najwyższej jakości produktu i jego pełną standaryzację, również przy zmieniających się parametrach powietrza wlotowego.

Wydajność, wielkość i parametry suszarni zależą od dostępnej powierzchni wymiany ciepła oraz parametrów procesowych, jakie należy zastosować dla danego produktu. Kombinację profilu temperaturowego i czasu suszenia można odpowiednio zmieniać, umożliwiając uzyskanie pożądanych właściwości fizycznych produktu końcowego.Zoptymalizowany system recyrkulacji powietrza wewnątrz suszarni pozwala uzyskać niskie zużycie energii na jednostkę produktu. Najczęściej w tych rozwiązaniach stosuje się wstępne osuszanie powietrza wprowadzanego do suszarni celem podwyższenia wydajności urządzenia.

Wysoki standard sanitarny / higieniczny zapewnia rozwiązanie konstrukcyjne, w którym uwzględniono odpowiedni spadek powierzchni płaskich w tym podłogi , kanały drenujące odprowadzające wodę w trakcie mycia oraz wielopunkowy dostęp poprzez otwierane drzwi rozmieszczone obustronnie wzdłuż tunelu. Suszarnia ta znalazła zastosowanie w wielu firmach do suszenia żelatyny. Dobrze sprawdza się także dla produktów w formie płatków, pasków, nitek, kostek czy granulatu. Nadaje się także do suszenia wielu różnych produktów chemicznych oraz farmaceutycznych.

Urządzenie projektowane i budowane jest na zamówienie. Realizacja zamówienia obejmuje dostawę części, prace inżynieryjne, rozruch, instalację itp. Dostępna jest także opcja materiałowa: – stal nierdzewna 316l, 304, aluminium, stal galwanizowana

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • System suszenia pracujący w trybie ciągłym
  • Zdolność do uzyskanie wysokiej wydajności na godzinę
  • Równomierne i łagodne suszenie
  • Możliwość suszenia produktów trudnych pod względem higienicznym
  • Możliwość suszenia materiałów delikatnych, granulowanych, włóknistych, wytłaczanych
  • Efektywne wykorzystanie powietrza i wysoka energooszczędność
  • Optymalny dobór czasu i profilu suszenia dla każdego produktu

Ventilex produkuje najwyższej jakości suszarnie fluidalne/chłodnice, suszarnie taśmowe, osuszacze powietrza, suszarnie Flash, filtry powietrza Jet-Bag, oraz urządzenia do sterylizacji proszków za pomocą pary. Urządzenia są wykonywane na zamówienie i zaprojektowane w celu spełnienia najwyższych standardów produkcji. Ventilex oferuje sprzęt dla przemysłu spożywczego, chemicznego, farmaceutycznego. Posiadając własny dział projektowania i produkcji Ventilex ma niezbędny personel, aby uczynić procesy suszenia, chłodzenia lub sterylizacji parowej łatwymi i efektywnymi. Urządzenia Ventilex są wytrzymałe zaprojektowane na kilkadziesiąt lat pracy w trybie 24 / 7 bez konieczności większych konserwacji.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
Imtech Ventilex belt dryer.pdf application/pdf 0.58 MB