Elektroniczny licznik kapsułek

Przy pracach laboratoryjnych lub produkcji na małą skalę ręczne odliczanie stałych postaci leku do pojemników zbiorczych jest najpowszechniej stosowaną metodą. Jednakże liczenie ręczne jest powolne i może nie być dokładne. Dedykowany elektroniczny licznik o wysokiej prędkości i dokładności jest idealnym rozwiązaniem pozwalającym wyeliminować opóźnienia i błędy spowodowane liczeniem ręcznym.

Automatyczny licznik twardych form leków, takich jak tabletki, kapsułki twarde i kapsułki miękkie

Elektroniczny licznik kapsułek CPE 6 firmy Multigel to wydajny i dokładny licznik pozwalający odmierzać szeroką gamę form dawek, takich jak tabletki (okrągłe i podłużne), kapsułki twarde, kapsułki miękkie i inne podobne formy leków.
Licznik CPE 6 ma wszechstronne możliwości i może pracować z szeroką gamą wielkości dawek. Oferuje dokładne liczenie stałych dawek o średnicy od 5 do 25 mm i grubości do 20 mm.
CPE 6 jest wyposażony w prosty w obsłudze interfejs z ekranem dotykowym, a wszystkie jego cechy zostały zaprojektowane zgodnie z wytycznymi GMP. Wszystkie części w kontakcie z lekami są wykonane ze stali nierdzewnej AISI 316 lub innych materiałów z dopuszczeniem FDA i są łatwe w demontażu w celu przyspieszenia operacji czyszczenia.
W celu eliminacji elektryczności statycznej tarcza dystrybucyjna jest wykonana z kryształu. Oznacza to skrócenie przestojów spowodowanych przez czyszczenie tarczy czujnika z nagromadzeń pyłu. Przy zastosowaniu licznika do liczenia tabletek można zamówić opcjonalną tacę sitową oraz układ do odciągania pyłów.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Znacznie szybsze i dokładniejsze działanie niż liczenie ręczne
  • Może liczyć szeroką gamę rodzajów, kształtów i wielkości dawek leków
  • Interfejs z ekranem dotykowym dla prostej obsługi
  • Wykonany zgodnie ze standardami GMP do wszelkich zastosowań wymagających higienicznej budowy
  • Może dokładnie odliczać do 200 000 dawek na godzinę

 

Multigel produces a wide range of machines for production of capsules and tablets, creams and oitments production.