Dwustronna prasa do tabletek o wysokiej szybkości

Do nawet dwukrotnego zwiększenia wydajności tabletkarki jednostronnej wymagane jest, aby górne i dolne powierzchnie karuzel w miejscach tłoczenia tabletek były tak samo wydajne. Oferowane wysokowydajne tabletkarki dwustronne cechuje solidna konstrukcja i prosta budowa, których połączenie z łatwością obsługi pozwoli łatwo przełączyć maszynę w tryb dwuwarstwowy ze zwiększeniem wydajności produkcji.

Solidna, dwustronna prasa do tabletek o wysokiej szybkości

Tabletkarka Aquarius G-K firmy Kikusui powstała specjalnie dla branży farmaceutycznej i suplementów diety. Solidna konstrukcja jest wyposażona w wymienne karuzele, a sama prasa dzięki oferowanemu w standardzie modułowi hybrydowemu może pracować w trybie zdublowanym.
Standardowy model Aquarius G-K jest dostępny z opcjonalnym podnośnikiem i wózkiem do wymiany karuzel. Przyjazny ekran dotykowy zamontowany na ruchomym ramieniu stanowi wyposażenie standardowe, podobnie jak osłona głowicy wykrawającej, uszczelki przeciwpyłowe i miechy górnej i dolnej części ograniczające zanieczyszczenie produktu. Te cechy w połączeniu ze sobą dają w rezultacie szybką i niezawodną dwustronną tabletkarkę.
Jest ona wyposażona w silnik elektryczny 11 kW, walce formujące (wstępny i główny) o docisku 10 ton oraz zamknięty podajnik i podciśnieniowy układ zbierający do realizacji produkcji tabletek dwuwarstwowych z wysoką prędkością.

Korzyści dla użytkownika

  • Szybka wymiana karuzel pozwala na skrócenie czasu przejścia na inny produkt
  • Łatwa zamiana na hybrydową głowicę w celu produkcji dwuwarstwowej
  • Walce wstępny i główny o docisku 10 ton pozwalają na precyzyjne formowanie tabletek

 

Kikusui focuses on pharma machinery, especially for the production of raw material into tablet form.