Drukarka do nadruku kodów na puszkach ze zintegrowanym układem suszenia

Nadrukowanie daty i kodu partii na produktach w puszkach wymaga, aby pojemnik był suchy i wolny od pyłów. W przeciwnym razie wystąpią błędy w druku. Do przygotowania pojemników do indywidualnej drukarki wymagane są odrębne systemy suszenia i odpylania. Maszyna dwufunkcyjna mogąca suszyć oraz czyścić pojemniki, a następnie natychmiast wykonać nadruk pozwoli obniżyć koszty, oszczędzić czas i uzyskać doskonałą jakość nadruku.

Suszarka metodą noża powietrznego zespolona z systemem nadruku atramentowego na pojemnikach

System SureCode firmy JetAir Technologies stanowi połączenie suszarki/urządzenia do przedmuchiwania z ciągłą drukarką atramentową. Został on zaprojektowany w celu przygotowywania powierzchni puszek pod idealny nadruk.
Urządzenie do suszenia/odpylania powierzchni zawiera dwie dysze noży powietrznych ze stali nierdzewnej, które są regulowane w celu przystosowania do szerokiej gamy obsługiwanych pojemników. W ten sposób gwarantuje całkowite usunięcie pozostałości wilgoci i zanieczyszczeń po napełnianiu.
Noże powietrzne są zasilane powietrzem z wysokowydajnych dmuchaw. Dzięki zastosowaniu dmuchaw można uzyskać do 70% oszczędności energii w porównaniu do urządzeń zasilanych z sieci sprężonego powietrza. Suszenie jest prowadzone w komorze dwuściennej, a zdmuchiwane z opakowań zanieczyszczenia są gromadzone w przemywanym pojemniku.
Zastosowana jest głowica drukująca typu Domino serii AX o szybkości druku do 2975 znaków/min. Pełne możliwości regulacji głowicy drukującej oznaczają szybkie i proste przejście na inny produkt. Wszystkie funkcje noży powietrznych i systemu nadruku są obsługiwane za pomocą interfejsu HMI z ekranem dotykowym.
System SureCode cechuje zwarta budowa. Zajmuje on tylko 1270 mm długości linii i można go umieścić w każdej istniejącej linii do produkcji puszek.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Proste, zintegrowane rozwiązanie do suszenia i nadruku oznacza szybką i łatwą zmianę produkcji
  • Zastosowanie dmuchaw pozwala zaoszczędzić nawet 70% kosztów energii
  • Gotowe do zainstalowania w każdej istniejącej linii urządzenie zajmujące mniej niż 1300 m miejsca.
  • Pełna obsługa za pomocą dotykowego ekranu HMI pozwala na łatwe monitorowanie i regulację
  • Nadruk bezpośrednio po osuszeniu powierzchni oznacza idealną czytelność kodów w każdych warunkach

 

JetAir Technologies designs and manufactures air knife drying and blow off systems for containers and consumer packaged goods.